Всі знають, що таке кафе – Це місце, де можна спокійно посидіти, поїсти і чого-небудь випити. Але з кожним роком у нас все більшу популярність набувають закладу іншого типу – антикафе. Тут ніхто не продає їжу, зате це місце де можна спокійно провести час, випити безкоштовні чай або каву.

Постає питання – як же ці заклади заробляють? Все просто – тут відвідувачі платять не за їжу, а за проведений час. Порівняно з питним закладом, організувати власне антикафе значно простіше. Трохи початкового капіталу, фантазії і вільне приміщення – ось і все, що вам необхідно.

Приміщення. Приміщення для антикафе може розташовуватися як в центрі міста, так і в спальних районах. Головне, щоб місце, де розташовується антикафе було тихим і спокійним. Саме з-за цього центр міста не дуже підходить. Слід пам’ятати, що в такі заклади люди приходять в першу чергу поспілкуватися в спокійній обстановці.

Що стосується самого приміщення, то краще, щоб воно не складалося з однієї кімнати. Найкраще – 3-4 тематичних кімнати. Одна – для спільних посиденьок, інша для настільних ігор, кілька індивідуальних кімнат. І не забувайте про санвузли.

Бажано також не розміщувати антикафе в житловому будинку. Тому краще всього, щоб воно працювало цілодобово. Природно, в житловому будинку це складно реалізувати.

Оформлення. Оформлення – це те, на що доведеться витратити гроші, крім оренди самого приміщення. Антикафе обов’язково має бути оригінально оформлене. Чим воно яскравіше, чим краще запам’ятовується, тим більше ймовірності, що ваші клієнти повернутися. Кожній приміщення повинно мати свій неповторний стиль, свою атмосферу. Одне може бути оформлено в консервативному стилі, інше – хай-тек, третє – модерн і так далі. Дайте волю своїй фантазії. До того ж врахуйте, що так як у вас антикафе, відвідувач повинен відчувати себе як вдома. Тому чим менше суворості буде у приміщенні, тим краще.

Також для кімнат вам знадобитися хороші м’які меблі. Жорсткі стільці ніяк не підійдуть для створення домашньої атмосфери.

До додатковим затратам можна віднести купівлю картин, статуеток та інших декоративних елементів.

Кімнати. Під віддати кімнати вирішуєте тільки ви. Зазвичай одне приміщення робиться загальним. Це якраз те місце, де розливають безкоштовний чай і пригощають печивом. У такому приміщенні повинно бути декілька зручних диванів, крісла, столики. Бажано уникати стільців. На підлозі бажано розмістити м’які килими.

Другу кімнату, в основному, віддають для любителів відео ігор. Один телевізор і одна приставка. Кімната для двох осіб. Можна, звичайно, поставити в кімнаті і два телевізора, але це вже не так добре. Буде губитися атмосфера.

І третя кімната. Її можна назвати “тихої” кімнатою. Це приміщення для тих, хто любить читати або просто посидіти в тиші і попити чай.

Ну і при можливості можна організувати кілька особистих кімнат, тобто розрахованих на 1-2 чоловік або невелику компанію. Надалі на це можна буде заробляти.

Розкрутка. Насправді рекламувати антикафе елементарно. Адже це універсальне місце для проведення заходів будь-якого виду (все залежить лише від їх масштабу). Вечір побачень, караоке, творча зустріч, семінар, ніч кіно… Варіантів безліч! І найголовніше умова в таких випадках, щоб організатор заходу не платив додаткових грошей за оренду площі. Він просто приходить як звичайний відвідувач і сплачує за час, проведений в кафе. З іншого боку – вимагати з нього гроші було б помилкою. Адже інші люди, які прийдуть на його захід, також стають вашими клієнтами і платять за час, проведений в антикафе.

Не вистачає організаторів заходів – влаштовуйте свої. Саме для цього вам знадобитися і фантазія, згадувана в самому початку статті. Влаштовуйте ніч вестернів і крутите з 23 до 6 годин одні вестерни. Влаштуйте акцію – 24 години на ногах, за якою для тих, хто пробуде в кафе рівно добу, передбачена знижка до 50%, влаштовуйте тематичні вечірки, маскаради, шоу з переодяганнями, вечори для дорослих… загалом, варіантів безліч.

Гроші. Ціна може встановлюватися або щохвилинна, або погодинна. Погодинна плата передбачає, що навіть якщо людина пробула у вас 1 годину і 5 хвилин, він буде платити як за дві години. Тому краще обрати щохвилинний варіант оплати. Природно, що відвідувач не повинен додатково платити за випитий чай або з’їдене печиво.

Додаткових заробітків у антикафе не дуже багато. Тому що передбачається, що в антикафе все, крім часу, безкоштовно. Але, наприклад, за час у тих самих індивідуальних кімнатах, які згадувалися вище, плату можна стягувати більше. Але з умовою, що двох людей у такій кімнаті ніхто не буде турбувати. Правда вони також повинні дотримуватися певні правила.

Як варіант, можна все-таки стягувати додаткову плату, або ж просто робити квитки більш дорогими, в день особливо помітних заходів. Але це крайній вихід.

Хороший спосіб заробітку для антикафе – реклама. Домовляєтеся, наприклад, з виробником чаю, що у вашому антикафе ви будете подавати відвідувачам тільки їх чай, а на стіні ще повісите і плакат з їх рекламою і все.

Але в підсумку – не намагайтеся занадто посилено шукати додатковий заробіток в антикафе. Тому вона і “анти”, що тут людина має відчувати себе як вдома, а не думати, що з нього зараз здеруть кругленьку суму.

Правила. Насправді правил у антикафе мало. Але всі вони суворі і зобов’язані дотримуватися скрізь. Перше – відвідувач антикафе не повинен заважати іншим відвідувачам антикафе. Якщо таке відбувається, то що заважає людини необхідно вислати. Можна навіть з занесенням в чорну книгу і забороною назавжди відвідувати ваш заклад.

Друге – дотримання громадського порядку. Тобто ніяких бійок, гучних звуків після 23 години і т. д.

Третє – виключно здоровий спосіб життя. Ніяких сигарет і, тим більше від алкоголю. Інакше ви дуже скоро помітите, що ваш заклад перетворюється на звичайнісіньку пивнушку, куди люди заходять попити пива і покурити. Природно інші клієнти після цього до вас заходити перестануть. Те ж саме стосується і пропуску в заклад нетверезих клієнтів.