Всі ми рано чи пізно стикаємося з юридичними проблемами: переїзди, заповіти, договори, проблеми з роботодавцями, судові позови і багато іншого. І при виникненні таких складнощів ми самі повинні розбиратися у всіх юридичних тонкощах, або найняти кваліфікованого фахівця, який буде вирішувати накопичені проблеми. А що робити, якщо у вас немає часу у всьому розбиратися, але і грошей на оренду професіонала також немає? Тоді на допомогу йдуть безкоштовні консультації.

Такі консультації хороші тим, що завдяки їм можна поверхово ознайомитися з суттю своєю проблеми при цьому абсолютно безкоштовно.

А якщо у вас самих є вища юридична освіта, але немає гідної роботи, то ви цілком можете заробляти гроші на створення служби безкоштовних юридичних on-line консультацій.

Реєстрація. Хоч консультації у вас і будуть безкоштовними, але ви все одно будете заробляти гроші, так що вам потрібно отримати дозвіл на ведення підприємницької діяльності. До того ж вам необхідно отримати ліцензію для ведення юридичних консультацій. Врахуйте, що збір документів та реєстрація може зайняти вас досить багато часу.

Сайт. З першого погляду здається, що дизайн для сайту юриста не дуже важливий. Але це не так. Юрист – така професія, в якій дуже важливий престиж і сила імені. Ніж більш відомі, тим більше грошей будете заробляти. А непоказний сайт ніхто не помітить. З іншого боку – надто перейматись, робити анімаційні заставки також не варто. Людина, у якого виникли проблеми, навряд чи стане витрачати час на перегляд вашого флеш-ролика.

Якщо говорити одним словом, то ваш сайт повинен виглядати солідно. У нього, як і у вашої фірми повинно бути просте, але запам’ятовується назва. Якщо у вас красива прізвище – можете використовувати її. У дизайні краще всього використовувати спокійні кольори: жовтий, коричневий, сірий. І уникати яскравих кричущих кольорів.

На сайті має бути кілька розділів. Наприклад: Питання-відповіді (тут зручно було б розміщувати найпоширеніші питання, щоб не відповідати на них зайвий раз), Правова література (від конституції до законодавчих актів), Ваші запитання (власне саме та сторінка, заради чого і створюється весь сайт. Ці розділи обов’язкові. Особливо «Правова література». Адже у своїх відповідях ви можете посилатися на законодавчі акти й відразу давати на них посилання на своєму сайті.

Як варіант, можна також зробити сторінку «Корисні посилання (посилання партнером і держустанов), «Платні послуги» (якщо такі плануються). На головній сторінці вашого сайту також бажано публікувати новини про останні зміни в законодавстві країни.

Можна також створити розділ «Статті», в який ви б поміщали розповіді про різних випадках, кумедних, курйозних або з особистої практики. Людям було б дуже цікаво читати їх. До того ж у них вони могли б побачити ситуації схожі на їх.

Як заробляти гроші? Це найважливіше питання для сайту безкоштовних юридичних консультацій. І з першого погляду здається, що заробити на такому ресурсі просто неможливо, що є в корені помилково.

Найпростіший спосіб – заробіток на рекламі на вашому сайті. Чим більше відвідувачів, чим більше людей ви будете консультувати, тим більше буде прибуток.

Трохи дорожче буде коштувати спрямована реклама. Наприклад, якщо ви укладете контракт на рекламну діяльність з юридичною конторою, чиї послуги будете рекламувати не тільки банером на своєму сайті, але і при листуванні з клієнтами – це вже дозволить вам заробити непогані гроші. До того ж така юридична контора змогла б публікувати рекламні статті в розділі «Статті». А це додатковий прибуток. Можете розділити території – кого ви рекламуєте особисто, а хтось рекламує сам себе в статтях. Тобто ви будете співпрацювати одночасно з двома юридичними фірмами. Але будьте обережні, таких рекламодавців, які працюють відразу на два фронти, зазвичай недолюблюють.

Далі – заробляти можна на платних послугах. Так, ви даєте безкоштовну юридичну консультацію, але будь-яка людина зможе найняти вас і в якості юриста, вже за гроші. Також можна створювати платні акаунти. Наприклад, з безкоштовного аккаунта людина може задавати лише одне запитання щодня, а з платного – скільки завгодно.

І нарешті – гранти. Так як консультації у вас безкоштовні ви можете попросити грант на розвиток і підтримку свого сервісу у державних структур. Хоча відразу налаштуйтеся на те, що ймовірність його отримання мізерно мала.

Реклама. Без реклами юридичної консультації, нехай і безкоштовною, нікуди. Почніть з укладення рекламного договору з якоюсь юридичною конторою. В такому випадку мало того, що вони будуть платити вам за свою рекламу, так ви ще й самі в додачу зможете домовитися, щоб вони рекламували вас. Також можна домовитися про рекламу з місцевими судами, правоохоронними органами. Але врахуйте, що в таких місцях від вас можуть запросто відмахнутися.

Розвиток. Ясна річ, що один юрист не зможе розбиратися у всьому – і в кримінальних питаннях, і в господарських і трудових. Вам доведеться спеціалізуватися і для початку створювати консультацію одного напрямку. Наприклад – сімейних питань. Пізніше, якщо це почне приносити прибуток, ви можете запросить до себе на роботу юриста з іншої області. Або просто просити ваших друзів-юристів працювати позаштатно за винагороду.

Наприклад на сайті зробити таке оголошення: Відповіді з сімейних питань – негайно, за трудовим – юрист відповідає тільки по середах, за фінансовим – по п’ятницях і т. д.

Але найкращий варіант, якщо ви відкриваєте такий бізнес відразу не один, а з друзями, які розбираються в різних сферах юриспруденції. Так можна вбити одразу кількох зайців одним пострілом.