Як вибрати дошку для підлоги

Как выбрать доску для пола

Вибір натуральної дошки для підлоги вважається найбільш раціональним, так як поєднує в собі не тільки декоративні якості, але і стійкість до стирання. Для забезпечення цих якостей необхідно правильно підібрати основний матеріал. Також хочемо вам порекомендувати доска для пола терраса от WoodPlast сайдинг из ДПК

Дошка підлоги суха може   двох видів: стандартна або шпунтована. Перший варіант є універсальним і часто застосовується в якості технічного матеріалу для укладання. Шпунтована дошка має перевагу у вигляді наявності шипа з одного кінця, який вставляється в паз наступної дошки (зі зворотного боку). Таке з’єднання максимально міцно і виключає наявність помітного шва.
Пиломатеріали дошка також відрізняються породою самої деревини.
Найбільш оптимальним вибором є ялина і сосна — ці породи відрізняються помірною механічною стійкістю до стирання і мають лояльну вартість. Модрина дорожча, проте її основа краще протистоїть вологому середовищі.
Основну роль для якісної та довговічної укладання відіграє вологість матеріалу. Пиломатеріали дошка підлоги повинні бути максимально просушені — оптимальний показник вологості до 10%. Це дозволить уникнути скручування дощок після усушки в приміщенні.
Дошка будівельна також повинна мати високий номінальний поріг міцності. Визначальний фактор, крім породи дерева, це товщина дошки. Рекомендований параметр становить від 30 міліметрів. Шпунтована дошка виготовляється в декількох типових розмірах до 36 міліметрів.
Сформувавши якісні характеристики для облаштування підлоги житлового приміщення, ви зробите раціональний вибір. При виборі не орієнтуйтеся на широкі дошки — при підвищеній вологості вони втратять форму при усушці, що призведе до утворення швів.
Класти статеву дошку можна на будь-яку рівну основу. Природний матеріал ізолює від холоду і вологи, тому монтують його прямо на бетонне перекриття або стяжку без утеплюючих та ізолюючих підкладок.
Хочу отримувати статті про пиломатериале на пошту.