При торгівлі на біржі Форекс, одного бажання в отриманні прибутку мало. Для цього потрібно знати ринок. Основні методи аналізу ринку, використовуються трейдерами, є Технічний і Фундаментальний аналіз.

Основні елементи Фундаментального аналізу, це аналіз соціальної, політичної, державної і економічної сфери діяльності країни. На основі цих показників трейдер і прогнозує рух ціни. Політичні катаклізми, грошово-кредитна політика країни, гучні заяви політиків, усе це і багато іншого служить для трейдера компасом в аналізі руху валюти.

Окремим рядком тут виділяється економічна складова Фундаментального аналізу.

1. Активність економіки країни показує такі економічні показники, як безробіття, збільшення або зменшення виробництва та інші. Згідно з отриманими показників, трейдер визначає, в якому стані зараз перебуває економіка, регресія (занепад) або підйом.

2. ВВП (Валовий національний продукт) – найважливіший макроекономічний показник, який показує всі вироблені товари та надані послуги з ринкової вартості у даній країні. ВВП розраховується з урахуванням рівня інфляції за такими показниками, як чистий експорт, сума інвестицій, чистий імпорт, споживчі витрати, державні витрати. ВВП розраховується як в національній валюті, так може бути перерахований та в іноземній валюті за ринковим курсом.

3. Грошово-кредитна політика країни. Контроль держави, в основному національним банком країни, над потоком фінансових коштів і кредитних ресурсів в країні.

Розглянемо кілька прикладів фундаментального аналізу, що впливають на рухи ціни. Якщо економічні показники вказують на збільшення безробіття і спад виробництва, то економіка країни знаходиться у регресії. А зниження ВВП більш ніж два квартали поспіль показує спад економіки, що призводить до зниження національної валюти. Це і є компасом для трейдера, який вказує, купувати або продавати валюту даної країни.

Але в деяких випадках різке зниження національної валюти не означає регресію економіки. Приміром, національний банк Японії досить часто вдається до такого способу стимулювання економіки, як інтервенція.

Відомо, що Японія є найбільшим у світі експортером своїх товарів і ціна на ці товари за кордоном обумовлює їх конкурентоспроможність. В основному платежі йдуть в доларах США.

Подивимося, як можна добре заробити при даному економічному факт, на парі USD/JPY. Для збільшення конкурентоспроможності, потрібно, що б Японська ієна подешевшала щодо долара, тим самим японський товар стає дешевшим. Для цього, Центральний банк Японії «викидає» на біржу величезна кількість ієни, і купує на них долари. Національна валюта різко дешевшає. За кілька днів пара USD/JPY може впасти до 500 пунктів. І якщо ви стежите за кредитно-грошовою політикою Японії, або хоча б за світовими економічними новинами, то при вмілій торгівлі депозит можна не тільки подвоїти, але й, на що вистачить вміння. В цей час на даній парі не важко буде заробити, так як, напрям рух ціни нам відомо. Або, наприклад, збільшення ВВП хоча б на 0.5% протягом двох кварталів вже дає привід до роздумів про купівлю валюти даної країни, з подальшим отриманням прибутку.

Однак у кожної країни величезну кількість економічних показників, від 40 і вище, які впливають на курс валюти. Звичайно, важко відстежити за всією інформацією. А хто вам сказав, що буде легко?

І в основному починаючі трейдери ігнорують фундаментальний аналіз і повністю розраховують на Технічний аналіз. А тепер увімкніть логічне мислення і подивіться на графік руху ціни перед виходом найважливіших економічних даних. Ціна або застигає перед виходом, або хаотично рухається в різні боки. Іншими словами, ціна чекає поштовху, зумовленого економічними даними. Це говорить тільки про одне, без знань Фундаментального аналізу ви не зможете повноцінно працювати і торгувати на біржі Форекс.