Будь-яка практична робота на Форекс складається з проведення фундаментального і технічного аналізу ринку і на підставі результатів здійсненого аналізу, визначення з тактикою ведення торгівлі, відкриття і подальші підтримання та закриття позиції. Основними є три останніх дії. Інші роботи служать в якості обслуговуючих, що забезпечують прийняття рішення по основним діям.

Відкрити позицію – значить купити або продати лот або частину лота якої-небудь валюти. Одне з найбільш важливих дій у процесі здійснення торговельних операцій на ринку Форекс, визначає торговельну стратегію і ціну первинної операції з купівлі-продажу певної валюти.

Як правило, час відкриття позиції визначається після того як визначено напрямок руху тренда і один основний і, як мінімум, один супутній сигнал підтверджують напрям рух тренда. Рекомендується при вході в ринок відразу визначитися з деякими пунктами, які є основними для прийняття рішення щодо подальших дій:

– значення валютної пари, по досягненню якої трейдер готовий закрити позицію для отримання прибутку;

– ціну, за якою ордер буде закритий у разі отримання збитку;

– розрахунковий час, протягом якого позиція буде підтримуватися відритої за умови підтвердження стратегії аналітичними висновками і сигналами.

При відкритті позиції через МетаТрейдер, найбільш популярну в Росії програму, трейдеру пропонується вказати параметри ордера. За деякими з цих параметрів опції надаються. Так відкриття позиції може бути негайним або відкладеним (відкривається за умови досягнення ціни певного значення або на певний час). Також необхідно буде визначитися з показником take profit, тобто встановити момент закриття позиції при досягненні ціною певного значення, та зі значенням stop loss, що характеризує максимальний рівень збитку за ордером, на який готовий піти трейдер.

Заповнення цих двох параметрів не є обов’язковим та залишається на розсуд людини, яка веде торгівлю. Підтримання позиції полягає в залишенні відкритої позиції, що доцільно робити за умови, коли результати аналізу підтверджують попередні висновки, зроблені при відкритті позиції.

Основне правило при підтримці позиції, рекомендований більшістю теоретиків і практиків торгівлі на ринку Форекс це дія строго у відповідності з планом, прийнятим при відкритті ордера. Важливо також стежити за рівнем Margin Call і Stop out. При досягненні цих показників, обумовлених заздалегідь брокером, відкриті позиції можуть бути примусово закриті. У всіх інших випадках, вступають в суперечність з раніше виробленої стратегією, ордер слід закривати частково або повністю.

Мудрі люди кажуть, що важко справу правильно почати, але ще важче правильно його закінчити. Третє з основних дій, закриття позиції, є найвідповідальнішим, оскільки є останнім і безпосередньо впливає на результат проведених торгів. Загальновизнаними правилами, у відповідності з якими відбувається закриття ордерів, вважаються:

– настання розрахункового часу, встановленого при відкритті ордера;

– отримання розрахункового прибутку, встановленої при початку торгівлі;

– при досягненні рівня збитків, який був заздалегідь передбачений;

– при отриманні максимального прибутку, що визначається моментом розвороту тренда.

У будь-якому випадку трейдеру потрібно пам’ятати класичне вираз великої людини: «суха теорія, мій друже, а дерево життя пишно зеленіє». Практична торгівля на Форекс показує, що кінцеве рішення щодо входження в ринок і виходу з нього трейдер приймає сам. Все інше (аналіз, радники, тренд і так далі) може служити тільки в якості безкоштовних або платних пропозицій і рекомендацій.