Скальпінг-одна із безлічі стратегій, які на сьогоднішній день існує в Інтернеті, при торгівлі на ринку Форекс. Максимальна прибуток використання цієї стратегії досягається на 1-5 хвилинних графіках. Назва скальпінг отримало від слова піпс (пункт), ловити піпсов або отримання мінімального прибутку при максимальній кількості вчинення правочинів, з виставленням максимального лота. Кількість угод може коливатися від 50 до 100-300 і більше за один торговий день. Розглянемо невеликий, середньостатистичний приклад торгівлі за даної стратегії з отриманням максимального прибутку.

Не будемо вважати прибуток в євро, фунтах або в іншій валюті, а просто, за одиницю виміру візьмемо 100%, а в нашому випадку 100 доларів при валютної порі EUR/USD і найпоширенішому кредитному плечі 1/200. При такій умові, 1.5 є максимальним лотом. У середньому ця валютна пара за сесію проходить 70-200 пунктів. Якщо правильно входити в ринок, то при вчиненні однієї угоди (відкриття-закриття ордера) і отримання мінімального прибутку в 1 піпс=1.5 долара, то через 50 пунктів або в нашому випадку угод, наш депозит буде становити вже 150 доларів. При такому депозиті, ми вже зможемо виставляти максимальний розмір лота 3=3 долара за один піпс (пункт). Якщо ми знову зробимо 50 угод, при мінімальному прибутку в 1 піпс=3долари, то депозит в результаті дійде до 300 доларів. У результаті зі 100 доларів ми отримали прибуток у 200% за 100 пунктів. Але ми можемо максимальний лот виставляти не через 50 пунктів, а вже через 10 і так далі. А якщо мінімальну планку прибутку підняти вище 1 пункту? Адже за цієї стратегії, оптимальний варіант прибутку повинен бути від 3 до 7 пунктів. От і рахуйте. Тобто, прибуток, що отримується від застосування такої стратегії, залежить тільки від нас.

Розглянемо фактори, що впливають на отримання максимального прибутку при використанні стратегії скальпінг.

1. Торгувати тільки по тренду. Багато де можна прочитати чи почути, що торгувати за допомогою скальпінг можна і без знання напрямку тренда. Можна і на Місяць без скафандра, кожному своє. Але торгувати проти тренда, це плисти проти течії-можна, але важко. Якщо ви бажаєте отримати максимальний прибуток при даній стратегії, то краще визначити напрям тренду, а вже потім почати торгувати.

2. Мінімальний спред. Потрібно враховувати, що чим менший спред, тим менше потрібно пройти пунктів при відкритті ордера, для початку торгівлі вже в позитивній області. В основному для успішної торгівлі спред повинен бути до пункту 1.8.

3. Брокер. Не всі форекс – брокери дозволяють торгувати за допомогою стратегії скальпінг і виставляють деякі обмеження: мінімальний час відкриття ордера, обмеження за мінімальною прибутку або виставлення тейк – профіту, яке обмежене певною кількістю пунктів.

4. Час спрацьовування ордера. Буває так, що час відкриття ордера може доходити до 5 секунд і більше, а ціна в цей час може пройти 10 і більше пунктів, і коли ордер відкривається, то його доцільність чи просто прибутковість зводиться до мінімуму.

5. Залізні нерви. Тільки психічно врівноважена людина може гідно і прибутково торгувати по даній стратегії.

6. Час торгівлі. Оптимальний час торгівлі, коли спостерігається максимальна волатильність обраної валютної пари. Основні валютні пари для цієї стратегії, це EUR/USD,GBR/JPY, GBR/USD,USD/CHF,GBR/CHF, якими найкраще торгувати під час: європейської сесії, за 2 години до початку американської сесії, при перетині цих торгових сесій, або під час виходу європейських і американських блоку новин.

Основні недоліки скальпінг стратегії, це сильне нервове напруження і можливість втрати депозиту при невмілому використанні цієї стратегії. Хоч багато досвідчені трейдери і відзначають, що ця стратегія найкраще підходить для новачків або шукачів отримання швидкої та максимального прибутку, а для них вона примітивна, але все-таки краще заздалегідь потренуватися на навчальному рахунку чи депозиті, який не шкода втратити.

Вдалої торгівлі.