Одним з критеріїв для вибору виду індивідуальної діяльності в умовах фінансової кризи є його витратність і швидкість самоокупания. Підібрати бізнес, який відповідає обома критеріями одночасно, досить складно. Одним з таких видів діяльності є надання перукарських послуг. Відкриття перукарні в умовах фінансової кризи не вимагає позамежних вкладень і при правильному веденні бізнесу досить швидко окупається. Незважаючи на велику кількість вже існуючих перукарських попит на їх послуги постійно перевищує пропозицію.

Класична перукарня включає в прейскурант послуг стрижку, фарбування, укладання волосся. Для відкриття класичної перукарні в першу чергу слід підібрати приміщення. Воно повинно розташовуватися в місцях постійної присутності людей. Найкраще підійде приміщення в спальному районі. Це забезпечить рівномірний приплив клієнтів протягом усього робочого дня. Крім того, зручним вважається розташування перукарні в районі вокзалів, готелів і центральних площ. Однак при цьому значно зростає орендна плата.

Приміщення для відкриття перукарні обов’язково повинен мати робочий зал, зал очікування, туалет, а так само бути обладнаний всіма комунікаціями. Для обладнання перукарні знадобляться крісла, дзеркала, тумби, кошики для брудної білизни і сміття, мийка для голови і сушарка. При виборі меблів у першу чергу слід враховувати комфорт для клієнтів. Крім меблів, знадобиться перукарське обладнання – фени, машинки для стрижки волосся, набори гребінців і ножиць, які слід купувати в спеціалізованих магазинах. Без обліку оренди приміщення, витрати на придбання меблів та обладнання з розрахунку на три робочих місця складуть від 100 до 150 тисяч рублів.

Перед початком роботи перукарні слід отримати всі дозвільні документи. В першу чергу слід зареєструвати ІП із зазначенням спектра надаваних послуг. Після обладнання приміщення слід отримати дозвіл від пожежного нагляду і СЕС. Причому останнє виходить після набору персоналу з оформленими медичними книжками. Витрати на отримання різноманітних довідок та дозвільних документів становитимуть близько 20 тисяч рублів (максимум).

Підбір персоналу є важливим фактором для успішного старту подібного бізнесу. Причому крім професіоналізму, майстер повинен добре виглядати і бути завжди ввічливим. Підібрати персонал можна в спеціалізованих навчальних закладах або за численними оголошеннями. Функції адміністратора на початку роботи краще всього виконувати самостійно, а у подальшому, при необхідності, підібрати людину на цю посаду.

Основною рекламою перукарні буде яскрава, оригінальна вивіска із зазначенням наданих послуг. В подальшому, при наданні високоякісних послуг чутки про гарну перукарні поширяться досить швидко. Додатковим плюсом буде приємно оформлене місце очікування, спокійна фонова музика, ну і, по можливості, накопичувальна система знижок. Також рекомендується вивчити позитивні та негативні сторони прилеглих конкурентів, і врахувати їх при відкритті своєї перукарні.

Послуги зі стрижки та укладання волосся є постійно затребуваними при будь-яких економічних умовах. Відкриття перукарні в умовах фінансової кризи, при початкових сумарних витратах близько двохсот тисяч рублів окупить себе за 6-8 місяців (з урахуванням витрат на витратні матеріали і зарплати працівників). Єдиним неодмінною умовою для цього є якість послуг і хороше ставлення до клієнтів.