Криза – це не тільки падіння продажів, низька купівельна активність і маса банкрутств. Це ще і відмінний час, щоб заробити! Достатньо знати як! Існує кілька сфер діяльності, в яких під час кризи прибуток не просто не знижується, але навіть зростає. Що це види бізнесу і чому їм щастить саме тоді, коли іншим не щастить?

Юридичні фірми. Вже що-що, але ще ні одна заможна юридична компанія не закрилася під час кризи. Швидше навпаки, кількість різних судових розглядів, особливо економічного спрямування, зростає в кілька разів. І юристи є одними з найбільш затребуваних фахівців. До того ж зростає кількість справ про банкрутство і різноманітні економічні злочини – від банального злодійства, до корупції. Іншими словами затребуваними виявляються юристи практично всіх толків. І ті, які займаються економічними злочинами, і ті, які займаються кримінальними справами і т. д.

Охоронні компанії. Чим більше грошей ми втрачаємо, тим більше хочеться зберегти решту. А значить будь-який бізнес, який заснований на збереженні грошей та їх збереження користуються популярністю. За статистикою, під час останньої фінансової кризи більшість охоронних агентств змогли уникнути масових скорочень кадрів.

Крім охоронних агентств, значно зростають прибутки виробників і постачальників сейфів, сигналізацій, охоронних відеокамер.

Ювелірні магазини. Як це ні дивно, але під час кризи ювелірні магазини переживають справжній розквіт. Так, ювелірні прикраси не примножують гроші, зате є відмінним способом їх збереження. Адже одна справа тримати гроші в банку і сподіватися, що після кризи вони будуть коштувати стільки ж, скільки і до кризи. Зовсім інша справа – вкласти свої кошти в ювелірні вироби і бути повністю впевненим, що після кризи вони будуть коштувати стільки ж, скільки і до кризи. А це, природно, тільки на руку ювелірам. Особливо враховуючи той факт, що під час кризи скуповуються саме найдорожчі прикраси.

Продуктові галузі. Криза, не криза, а їсти людині хочеться завжди. Тому ні один продуктовий магазин не відчуває нестачі в покупцях. Збитки, мабуть, терплять лише елітні ресторани, які пропонують свої страви по запаморочливим цінами. В іншому ж, з-за зростання цін на продукти харчування, ця галузь практично не помічає фінансової кризи. Все одно всі фінансові витрати будуть лягати не на продавця на покупця. А покупець заплатить будь-які гроші за їжу.

Фармацевтика. Також під час кризи зростає попит на різноманітні ліки. В основному купують заспокійливі. Плюс, від постійних нервів розхитується здоров’я і, знову ж таки, доводиться купувати ліки. До того ж багато людей закуповуються ліками побоюючись, що незабаром вони наслідують. Також, як і з продуктами харчування, у фармакології не еластичний попит. Тобто від зміни цін на товар, попит практично не змінюється – лікуватися треба. А значить знову ж – всі витрати продавця лягають насамперед на плечі споживача.

Військова промисловість. Тут діє той же принцип, що і з охоронними агентствами, тільки у відношенні цілої країни. Країни також хочуть мати надійні засоби, щоб оберігати свою власність. А отже, продовжують нарощувати свою боєготовність.

Аутсорсингові компанії. Аутсорсинг під час кризи набуває величезну популярність. Можливість звільнити своїх високооплачуваних фахівців, щоб передати їх роботи сторонньої компанії, яка бере за це сущі копійки – це не ідеальний засіб економії коштів? Пов’язано це в основному з тим, що головні аутсорсингові компанії знаходяться в Росії, Китаї та інших країнах з невисокими заробітними платами. А значить і їх праця буде значно дешевше.