Вірусний маркетинг – вид распространиения реклами, що характеризується зростанням у прогресії, а головними розповсюджувачами реклами є її одержувачі. Іншими словами, чим більше людина отримує таку рекламу, тим швидше і ефективніше вона поширюється. Не слід плутати вірусний маркетинг з мережевим маркетингом.

З першого погляду здається, що це найбільш ефективний спосіб реклами – вкладення мінімальні, а віддача величезна. Однак є ряд «АЛЕ», які досі не зробили вірусний маркетинг основним видом реклами.

Люди останнім часом стають все менш сприйнятливі до реклами. Так, вони записують певну інформацію до собі на згадку, але використовують її далеко не завжди. Більш того, іноді погана реклама може навіть відштовхнути людей від певного продукту.

Вся принадність вірусного маркетингу полягає в тому, що він не сприймається як реклама. Деяка інформація передається з уст в уста і в кінцевому рахунку одержують її люди сприймають це як особистий досвід, а не рекламу. А довіра особистого досвіду іншої людини набагато вище, ніж рекламі по телевізору.

Способи поширення вірусної реклами. Головна запорука успіху вірусного маркетингу сьогодні – це масовий розвиток Інтернету, де кожен користувач може поділитися зі своїми знайомими такими йому посиланнями. По ефективності поширення вірусної реклами ресурси йдуть у такому порядку: соціальні мережі-відеохостинги-блоги-спільноти-портали-форуми.

Види вірусного маркетингу. Вірусна реклама може бути представлена текстом, фото або відео. Найкраще поширюються відеоролики. Найгірше – текст. Саме з-за цього, сьогодні текстової вірусної реклами відшукати практично неможливо. Зате вірусних відео – хоч відбавляй!

Способи залучення уваги. Головне завдання вірусного маркетингу зовсім не розрекламувати якийсь товар, а зацікавити споживача. Дуже важливо, щоб йому сподобався вірусний ролик і він захотів ним з кимось поділитися, а вже реклама річ другорядна. Відмінним прикладом вірусних рекламних роликів є реклама з Каннського кінофестивалю: оригінальна, з почуттям гумору і несподіваним фіналом. І не стільки важлива сама реклама, скільки зміст ролика. І саме такими роликами люблять один з одним ділитися друзі.

Що ж потрібно вірусної реклами для залучення уваги? Звичайно ж, сюжет. У ролику повинна розповідатиметься якась історія, нехай і найпростіша.

Сам ролик повинен бути страшним, або провокаційним, або заразливим, або веселим або абсурдним.

Підводні камені. Як вже згадувалося вище, у вірусному маркетингу існують свої проблеми. Головна з них – перенасиченість ринку вірусної реклами. На тому ж YouTube вже десятки тисяч роликів з вірусною рекламою, кожен з яких заслуговує на увагу. Природно, чим більше їх буде виникати надалі, тим слабше буде ударна хвиля, а значить і швидкість поширення. Уявіть собі ситуацію, коли людина подивився цікавий ролик, захотів поділитися ним з одним, але замість цього вирішив подивитися ще один ролик, який йому сподобався більше. У підсумку він відправляє свого знайомого лише один – другий ролик.

З цієї ж причини зростає і конкуренція. Вже мало бути просто хорошим вірусним роликом. Хороших і так занадто багато. Потрібно відрізнятися від інших своїм викликом публіці.

Саме з цієї ж причини не можна відмовлятися від звичайної реклами на користь вірусної. Це добре для починаючої компанії, і погано для тієї, яка вже давно існує на ринку.