В умовах фінансової кризи ідеї створення бізнесу з мінімальними витратами стають все більш актуальними. Однією з таких ідей є відкриття комп’ютерної майстерні. Безсумнівно, для здійснення цієї бізнес – ідеї потрібні знання в області радіоелектронної техніки. Крім того, спочатку необхідно оцінити доцільність відкриття даного виду бізнесу – вивчити ринок подібних послуг, що надаються іншими компаніями, ціни та їх затребуваність.

Основні витрати при відкритті даного виду бізнесу будуть пов’язані з придбанням обладнання для ремонту комп’ютерів. Крім якісного набору механічних інструментів знадобиться багатофункціональний тестер, осцилограф та стенди для тестування комплектуючих. Це складе основну інструментальну базу. Крім обладнання знадобиться і програмне забезпечення. Сумарні витрати на придбання інструментів і програмного забезпечення складуть близько 50-70 тисяч рублів.

Залежно від контингенту клієнтів слід визначити місце розташування комп’ютерної майстерні. Якщо використовувати під майстерню свою житлову площу, то можна непогано заощадити на орендній платі. В умовах кризи і тотальної економії відсутність орендної плати різко підвищує рентабельність бізнесу. Але цей варіант прийнятний тільки при переважанні приватних клієнтів, якщо, укладати договори з підприємствами та організаціями на обслуговування і ремонт комп’ютерної і оргтехніки знадобиться окреме приміщення під офіс. Але навіть оренда офісу, залежно від розташування, становить від 10 до 50 тисяч рублів, при укладенні вигідного договору з організацією не стане обмежуючим фактором.

При складанні бізнес плану слід врахувати і комунально-побутові витрати. Як правило, це додаткова витрата електроенергії, оплата стільникового зв’язку та Інтернету. У сумі ці витрати можуть скласти до 3 тисяч рублів. Для максимально швидкого набору клієнтської бази обов’язково знадобиться реклама. Слід зазначити, що реклама у вигляді розклеювання листівок та через поштові скриньки не особливо ефективна. Пов’язано це з тим, що послуга не є постійно використовується, і подібного роду оголошення залишаються непоміченими. Набагато більш ефективними є регулярні оголошення в місцевих газетах, а також на телебаченні що становить додатковий витрата близько 10 тисяч рублів вперше місяці. В подальшому, особливо при наявності офісу в жвавому місці, витрати на рекламу різко зменшаться. Необхідно врахувати і транспортні витрати, які залежно від використовуваного транспорту можуть становити в середньому 3 тисячі рублів.

В сумі, за попередніми підрахунками, витрати на відкриття комп’ютерної майстерні складуть близько 100-150 тисяч рублів. Сума досить невелика і навіть в умовах фінансової кризи кредитування на цю суму не повинно становити труднощів. Самоокупание бізнесу в найгіршому випадку може зайняти до шести місяців. Однак на практиці це відбувається набагато швидше. Специфіка ремонту комп’ютерної техніки полягає в тому, що в переважній більшості випадків проблеми пов’язані зі збоєм програмного забезпечення, а у випадках виходу з ладу радіоелектронних деталей зазвичай замінюється весь несправний блок. Це робить процес ремонту комп’ютерної техніки менш трудомістким і досить швидким, що дозволяє виконувати досить великий обсяг заявок.

Відкриття комп’ютерної майстерні, з урахуванням широкого поширення комп’ютерної техніки, може забезпечити фінансове благополуччя навіть в умовах світової кризи, до того ж є малозатратним і в той же час швидко окупних виглядом приватного бізнесу.