Для успішної торгівлі на біржі Форекс одного бажання мало. Тільки при правильному прогнозуванні руху ціни трейдер може розраховувати на відповідну прибуток. Для цього у трейдера є необхідні інструменти, одним з яких є Технічний аналіз.

Технічний аналіз – це прогнозування руху ціни, не враховуючи самої причини (економічний стан країни, політична стабільність, соціальна обстановка). Він заснований на математичному аналізі, історичних даних цін і справжніх цін, які є єдиним показником. Тому, при аналізі ринку, єдиним загальнодоступним інструментом є ціна.

Технічний аналіз ґрунтується на трьох складових:

1. Ринок враховує все. Прихильники технічного аналізу стверджують, що будь-які економічні, соціальні і політичні складові вже враховані ринком. При аналізі руху ціни досить тільки цінової історії і ціна в режимі реального часу (онлайн). А фундаментальний аналіз марний, так як інформація з економічним і політичним факторам доступна всім трейдерам, на підставі яких вони вже сформували діючу ціну. Іншими словами, трейдер ігнорує всі зовнішні фактори і ґрунтується лише на одне – ціну.

Проте існують вагомі аргументи, які йдуть в розріз з цієї складової. Є трейдери, які за основу своєї торгівлі взяли тільки технічний аналіз, не зважаючи внутрішньоденні новини. І після важливих новин, ціна може почати рух в хаотичному напрямку, без жодних передумов, що суперечить цій складовій.

2. Ціна рухається в певному напрямку. Основою цієї складової технічного аналізу є тренд. Тренд є одним з головних елементів для визначення напряму руху ціни. Тренд може бути бичачим (висхідним), ведмежим (низхідним), і флет (бічний рух). Залежно від таймфрейма тренд може бути різним. Це означає, що якщо тренд на п’яти хвилинному графіку бичачий, то на тридцяти хвилинному графіку може бути ведмежим і навпаки.

На малюнку представлена найпоширеніша техніка визначення тренда. Це трендові лінії, паралельно проходять вище і нижче ціни, які утворюють канал. З графіка видно, що бичачий тренд (висхідний). Виходячи з цього простого графіка видно, що оптимальний варіант покупки, це ближче до нижньої лінії тренду, а продажу, до верхньої. Краще не чекати перетину ціни і лінії тренду, так як згідно цієї стратегії це можливо тільки при посиленні напрямку тренда, а він не так часто відбувається. Багато трейдери проводять ще одну лінію, що проходить по середині, між лініями тренда. Якщо ціна нижче середньої лінії, то це вже сигнал до покупки і навпаки.

У доповненні до ліній тренду, трейдери часто використовують рівні підтримки і опору. Це рівень максимальної і мінімальної ціни за певний проміжок часу. Це найпоширеніший метод входу і виходу з ринку.

Однак для визначення напряму (тренду) та точок входу і виходу з ринку, крім ліній, існує ще безліч спеціальних геометричних та статистичних фігур.

3. Історія повторюється. Щодо отримання прибутку, психологія людини кардинально не змінюється. Якщо раніше, виконуючи якісь дії було отримано прибуток, значить ці дії можуть принести прибуток і в майбутньому. І навряд чи найближчим часом ця психологія зміниться. І людина, що бажає отримати прибуток, буде аналізувати історичні дані формування ціни. І ця складова дуже часто призводить до бажаного результату.

Основною метою технічного аналізу є визначення напрямку тренду, його сили, точки повороту (півот) і оптимальних точок входу і виходу з ринку. Для цього існує безліч способів і методів.

Це різні геометричні фігури, технічні індикатори, осцилятори, а так само величезна кількість торгових стратегій, що базуються на технічному аналізі. Однак, як би не був хороший технічний аналіз, але тільки спільне використання його з Фундаментальним аналізом принесе бажаний результат.