Про внутрішньоденною торгівлі ходять різні чутки. Хтось стверджує, що новачкам краще обходити стороною, спочатку навчитися торгувати на більш довгих часових інтервалах. Інші ж, навпаки, дотримуються точки зору, що це для новачка найкращий спосіб зрозуміти механізм ринку, швидше набратися досвіду, і збільшити свій депозит. Обидві спірні сторони можуть привести достатні аргументи на користь того чи іншого твердження. Але, насамперед, торгівля на внутрішньоденних діапазонах ідеальна для здійснення спекулятивних угод. Тому, якщо трейдер не хоче довгий час тупцювати на місці, поспішає скоріше збільшити розмір депозиту, йому просто необхідно навчитися торгувати на цих часових проміжках.

Вчинення внутрішньоденних угод залучає новачків тим, що можна по-швидкому отримати дохід, не треба чекати результату кілька діб. У той же час, у зв’язку з використанням великого торгового плеча, починаючому трейдеру надається прекрасна можливість скоріше злити весь депозит.

З урахуванням того, що позиції закриваються по закінченні робочого дня, а не переносяться на інший день, слід бути дуже уважним. Необхідно враховувати різні обставини, здатні вплинути на напрямок руху будь-якої валютної пари, бути готовим закрити позицію до того, як вона піде в глибокий «мінус». А новачки, як правило, не в змозі швидко реагувати на зміну торгової обстановки. Тому, даний вид торгівлі краще використовувати, коли вже буде певний досвід. Але це не табу для новачків, а застереження, у будь-якому випадку потрібен холоднокровний розрахунок. А тепер більш докладно:

До позитивних моментів внутрішньоденною торгівлі належать:

– Можливість за один день збільшити свій прибуток на сто відсотків, а то і більше, за рахунок великої кількості здійснених угод. Адже вже через кілька хвилин стає ясно, позиція принесе дохід чи ні.

– Відсутність комісій за перенесення відкритої позиції на наступну добу.

– Новачки швидше набирають необхідні знання та досвід.

– Позицію можна закрити в будь-який час, коли вам це буде завгодно.

– Почати торгівлю можна з мінімальним капіталом. З-за великого кредитного плеча можна отримати непоганий прибуток навіть на центових рахунках.

До мінусів внутрішньоденною торгівлі належать:

– Позиції закриваються в кінці дня, незалежно від того, прибуткова це угода, або збиткова.

– Досить велике навантаження на психіку, сильне нервове напруження. Адже необхідно постійно проводити аналіз ринку, стежити за новинами. Аналізувати доводиться як перед відкриттям, так і перед закриттям позиції.

– Необхідність постійно перебувати біля монітора, щоб контролювати торговельну обстановку.

Враховуючи позитивні моменти, можна зрозуміти, чому внутрішньоденна торгівля залучає новачків. Але, якщо поглянути на негативні сторони, нескладно здогадатися, чому початківцям трейдерам слід вибирати більш тривалі проміжки часу. Важливу роль відіграє і психологічний фактор. Новачки, що здійснили кілька успішних короткострокових угод, і збільшили таким чином, розмір свого рахунку хоча б на десяту частину, бажають закріпити успіх. Вони забувають про обережність, про необхідність постійного аналізу.

Окрилені успіхом, початківці трейдери перестають повністю контролювати ситуацію, і не можуть швидко відреагувати на зміну обстановки в гіршу сторону. А коли розуміють, що відкриті позиції збиткові, закривають їх, і відкривають нові, в протилежному напрямку. При цьому абсолютно перестають думати, ними керує лише бажання відігратися. Підсумок сумний – злитий депозит.

Як з’ясувалося, торгівля на внутрішньоденних діапазонах хороша для спекулянтів, дозволяє швидко збільшити розмір рахунку, є можливість торгувати з невеликим капіталом. Але, необхідно постійно аналізувати поведінку ринку, миттєво реагувати на коливання цін, блискавично приймати рішення. У початківців трейдерів, як правило, немає необхідних для цього навичок. Тому, даний вид торгівлі їм слід освоювати тоді, коли наберуться досвіду.