Коли ви відправляєтеся на відпочинок, варто заздалегідь продумати маршрут, відзначивши ті місця, які ви хочете відвідати. Справа в тому, що в незнайомому місці, будучи туристом, складно орієнтуватися в пересуванні. Найчастіше, прості туристичні експедиції, які нерідко обходяться в круглі суми грошей, можуть бути замінені приватними, самостійними поїздками. Це не тільки збереже ваші гроші, але і дозволить отримати максимальне задоволення від подорожі. Адже під час самостійної поїздки ви самі визначаєте, куди йти, скільки часу витрачати на перебування в тому чи іншому місці. При цьому, ніщо не заважає вам змінити маршрут в будь-який момент. Як економити гроші в туристичної експедиції?

Для самостійної подорожі необхідно заручитися зрозумілим гідом. Гід може бути найнятий в ролі людини, або ж, ви можете придбати окремий путівник з розповідями про місцях і картами. Не забудьте убезпечити себе, відклавши окрему суму на той випадок, якщо ви раптом втратите або заблукаєте. Не бійтеся питати у перехожих, задавайте питання про способи пересування і про ціни.

Нерідко, корінні жителі місця, яке ви обрали для відпочинку, можуть розповісти вам куди більш цікаву і корисну інформацію, ніж путівники або експедитори. Прості жителі, які довгий час живуть в тому місці, де ви відпочиваєте, знають набагато більше, ніж туроператори. Саме жителі можуть розповісти вам про самих цікавих і привабливих місцях, де буде не тільки вигідно в матеріальному плані, але і куди більш приємно, ніж під час готових експедицій.

Як правильно економити гроші, щоб не бути обдуреним. Під час самостійного подорожі намагайтеся уникати всіляких пропозицій, що викликають витрати з вашого боку. Ризик бути обдуреним в такій ситуації дуже великий. Саме тому краще всього заручиться грамотним гідом, якого можна знайти серед простих жителів або перехожих. Не соромтеся знайомитися з людьми. Часом, набагато вигідніше просто познайомитися з місцевим жителем, який проведе вас по найцікавішим місцям, ніж користуватися послугами туристичних компаній.