Люди втрачають ключі, переїжджають у нові місця, ставлять нові двері. А це означає, що всім їм потрібно мати копії ключів. А значить і бізнес по відкриттю власної майстерні для виготовлення ключів завжди буде затребуваним і буде приносити хоч і невеликий, але стабільний дохід. До того ж один з головних плюсів цього бізнесу – його незалежність від сезону. Ключі людям потрібні завжди, а значить і робота у вас буде завжди, без різких спадів. Сюди ж відносимо і те, що цей бізнес стійкий перед кризою. Криза не криза, але на ключах ніхто економити не буде. Навпаки, побоюючись за свої заощадження, люди при першому ж випадку віддадуть перевагу поміняти замки на більш надійні, а значить знадобляться нові ключі.

І такий бізнес не вимагає великих витрат: вам знадобитися лише орендувати площу в людному місці, придбати необхідне обладнання, закупити різні макети ключів і мінімум меблів (стіл, стілець, шафа). Одним словом – з якого боку не глянь – суцільні плюси. На протилежну чашу терезів можна покласти тільки один мінус – доходи будуть порівняно невеликими, особливо якщо в майстерні будете працювати не ви самі – а найманий працівник. Тоді понад 50% доходу буде йти саме на його зарплату.

Тепер розберемо по порядку, як відкрити свій бізнес по виготовленню ключів.

Місце. Місце для подібного бізнесу вибрати нескладно. Головне дотримуватися того району, де постійно скупчуються люди – торгові центри, вокзали, магазини, метро і т. д. На жаль у великих містах все найвигідніші місця вже давно розкуплені, а встановлювати дві майстерні по ключам в одному місці – нерозумно. Тому, якщо не змогли знайти гідне місце – слідкуйте за великими об’єктами, які планується відкрити найближчим часом, і ще поки вони закриті домовтеся про оренду площі.

Тепер що стосується самого орендного приміщення. Туди має бути проведено електрику, а мінімальна площа, на якій можна розмістити подібну майстерню – 3 квадратних метра. Але бажано, щоб вона була більше. Досить часто такі майстерні взагалі розміщуються в кіосках, що також досить зручно.

Ціни. Розцінки встановлюйте з розрахунком 300-500% прибутку від ціни заготовки. Тобто якщо заготівля ключа коштувала 10 рублів, то готовий ключ – 50. Може здатися, що така націнка занадто велика. Але враховуйте також і той факт, що верстати витрачають багато електрики, плюс оренда площі, плюс зарплата. У підсумку виходить, що реальна прибуток не така вже й висока. Але, з іншого боку, вона цілком зможе забезпечити вам існування.

Для того, щоб окупити свій бізнес за 6 місяців, необхідно, щоб кожен день ви виготовляли 20-30 ключів.

Інші варіанти доходу. Верстати, на яких виготовляються ключі, також відмінно підходять і для заточування ножів. До того ж, у себе ви можете продавати різні сувеніри – брелоки, магніти та іншу дрібноту. Звичайно, це ніколи не стане вашою основною статтею доходу, але додасть до вас інтерес з боку покупців.

Розвиток. Як тільки бізнес окупить себе, саме час задуматися про відкриття другої точки. А також про подальші перспективи. Адже цілком можна найняти слюсаря, який би займався розкриттям пошкоджених замків, замків, від яких господарі втратили ключі. А після цього вже можна придумати запам’ятовується назву і слоган. Наприклад: “Ми вирішуємо всі проблеми з замками і ключами”, “Відкриємо будь-який замок, зробимо будь ключ” тощо.