Стати приватним автоінструктором просто. Для цього не потрібно довго вчитися, або вкладати великі гроші. Досить пройти короткострокові курси, переобладнати свій автомобіль і все – можна відкривати свій перший бізнес.

Слід зазначити, що в цій статті ми розповімо не про те, як відкрити свою автошколу, а саме про те, як стати приватним автоінструктором.

Курси. Для того, щоб стати автоінструктором, потрібно пройти 2-3 тижневі курси, за результатами яких видається свідоцтво на право навчання водінню. Вступити на дані курси досить просто – вік від 21 року, стаж керування транспортним засобом мінімум 3 роки, наявність повної середньої освіти. І за останні 3 роки не повинно бути ні одного позбавлення прав. Самі курси не складні і пройти їх гарному водієві не складе великої праці, хоча буває всяке. Так що в першу чергу займіться саме освітою, а не вкладайте гроші в переобладнання автомобіля.

Автомобіль. Отже, пройдені курси. Тепер саме час зайнятися вашим залізним конем. Перше, що слід сказати – якщо у вас вітчизняний автомобіль минулого століття, навіть не сподівайтеся, що у вас буде потік клієнтів. Ваш автомобіль повинен бути сучасним, надійним і простим в управлінні. Відмінно для цих цілей підійдуть автомобілі від європейських або японських виробників: фольксваген, пежо, тойота, рено і т. д. Зрозуміло, що та дуже помітним автомобіль теж не має бути. Краще всього, якщо він буде ставитися до середньої цінової категорії.

Але одного наявності автомобіля мало. Його ще потрібно і переобладнати. Для цього закуповується спеціальне обладнання, а переобладнання проводиться на станціях техобслуговування. За його результатами проводиться техогляд транспортного засобу та видається свідоцтво про відповідність конструкції транспортного засобу вимогам безпеки. Після переобладнання з боку пасажирського сидіння поруч з водієм з’явиться пара додаткових педалей.

Все, тепер залишилося зареєструвати юридичну особу на ведення підприємницької діяльності і можна давати рекламу.

Реклама. Стаючи приватним автоінструктором, ви заздалегідь повинні бути готові до великої конкуренції, а значить, без хорошої реклами вам просто не обійтися. Її можна розміщувати в газетах, на дошках оголошення і т. д. Бажано недалеко від свого району, адже ніхто не буде їздити заради автошколи в інший район міста.

Відповідальність. Хоча мінімальний досвід водіння, з яким можна стати автоінструктором всього 3 роки, краще не потикатися туди, якщо ви досі відчуваєте себе невпевнено на дорозі. Оптимальний досвід – 5 років. Але одного досвіду мало – ви повинні вміти працювати з різними людьми і обов’язково мати міцні нерви. Без цього нікуди, – в іншому випадку ні прийшов до вас людина нічому не навчиться, ні нових клієнтів ви отримаєте.