Під розведенням собак мається на увазі не просто вирощування породистих цуценят, яких можна продавати, але і повноцінний щоденний догляд за твариною. Ця бізнес-ідея підійде для тих, кому подобається спілкуватися з тваринами, хто любить доглядати за ними, добре розуміє їх.

Кому варто зайнятися цим бізнесом? Розводити собак вдома – це значить регулярно доглядати за ними, стежити за їх станом, виховувати характер і мн. ін Якщо у людини ніколи не було домашньої тварини, або ж він байдуже ставиться до чотирилапим друзям, то розведенням цуценят краще не займатися.

Ставитися до тварини як до джерела доходів не можна, нічого хорошого з цього не вийде. В цілому, це більше підходить під поняття хобі – захоплююче заняття, яке приносить задоволення і, в той же час, приносить прибуток.

Важлива не тільки моральна сторона питання, обов’язково повинні бути відповідні навколишні умови, в яких цуценята могли б почувати себе комфортно протягом свого активного росту. Найкращим варіантом є розведення в приватному будинку. Тут можна все ідеально облаштувати, не обмежуючи себе в просторі, що дасть серйозну і стабільний прибуток. В міській квартирі, наприклад, з двома кімнатами, можна утримувати не більше 5 різних порід в тому випадку, коли крім цуценят і господаря більше ніхто не живе. Декоративних порід слід віддавати перевагу з тієї причини, що на них великий попит. Крім того, таких собак набагато легше утримувати і здійснювати належний догляд.

Хто буде купувати? Покупцями можуть бути всі, кому подобаються собаки, і хто найближчим часом хоче роздобути маленького щеняти. Однак конкуренція теж велика. Саме основне правило, яким слід керуватися у цьому бізнесі – вибір повинен залишатися лише за власником. Потенційного господаря декоративного цуценя повинен вибирати заводчик, тільки він може робити остаточний вибір – віддавати чи тварина чи ні. Є багато джерел інформації, з яких можна докладно дізнатися, від яких покупців варто відмовлятися незалежно від пропонованої оплати. Від правильного вибору залежить все подальше існування беззахисної тварини.

З чого починається бізнес по розведенню собак на дому?

Перше, з чого потрібно почати для того, щоб побудувати успішний бізнес на розведенні собак вдома – докладно вивчити навчальну літературу за вибором собаки, правильному вихованню, про оптимальних умовах вирощування. Інформація може бути представлена в розділах ветеринарії, годування тварин, зоопсихології.

Наступний крок – вибір породи. Купувати краще, виходячи з особистих переваг, у зворотному випадку, бажання до заняття буде поступово зникати, нічого серйозного з бізнесу не вийде. Представники кожної породи мають як «плюси», так і «мінуси», тому потрібно ретельно вивчити всі сторони, ознайомитися з усіма стандартами виду уникнути багатьох неприємних несподіванок у майбутньому.

Третій етап – відповідальний підхід до вибору заводчика, у якого планується придбати собаку. Ідеальний варіант – людина, який не просто відмінно піклуватися про тварин, а повністю занурюється в життя собак, готовий постійно говорити про своїх вихованців, допомагати порадами після покупки цуценя.

Обов’язково треба пояснити мету покупки, з’ясувати, чи можна постійно виходити на контакт з заводчиком, якщо виникнуть питання по догляду та розведенню. Якщо людина дійсно відданий своїй справі, то він згоден допомогти, що заощадить чималі гроші на відвідування ветеринарів або інших подібних фахівців. З таким заводчиком можна домовитися про вигідне придбання корму, отримати консультацію про майбутніх пологах, догляду за шерстю і мн. ін.

Можливі витрати, отримання прибутку. Для того щоб зрозуміти, чи можна заробити на розведення породистих щенят, потрібно мати уявлення про можливі витрати і підсумкових доходи. Орієнтуватися можна на середні цифри, зазначені нижче, які приблизно відповідають цінам у всіх регіонах країни. Обрана для прикладу порода собак – йоркширський тер’єр.

• Купівля корму = 5 тис. руб. на рік (сухий корм);

• Доповнення до основного корму («делікатеси» для собаки) = 3 тис. руб. у рік;

• Різні щеплення – близько 800 руб. на цуценя;

• Іграшки, аксесуари для розваги – 3 тис. руб.;

• Інструменти і матеріали для пологів – 1 тис. руб.;

• Гігієнічні засоби – близько 2 тис. на рік;

• Повідки, нашийники, миски – 1,5 – 2 тис.

Здорова собака народжує приблизно 1 раз за рік максимум за 5 цуценят. При схрещуванні з породистим титулованим самцем вийде хороший родовід у цуценят. Середня вартість одного становитиме приблизно близько 30 тис. руб. Відповідно, чим більше цуценят, тим більше дохід. Прибуток безпосередньо залежить від відповідальності роботи та її якості.

Кращий спосіб продажу – реклама!

Одним з найбільш поширених та ефективних методів реклами з продажу собак вважається Інтернет. Сьогодні у всіх покупців, готових заплатити чималі гроші за цуценя, є доступ до Мережі. Ідеальний варіант для продажу – власний сайт з якісними фотографіями вирощуваних тварин (приблизна вартість – 10 тис. руб.). Крім того, фото можна розмістити на численних тематичних форумах.

Розміщення оголошень про продаж в газетах – надійний спосіб, але не має належного ефекту. Обклеюванням «стовпів» краще взагалі не займатися – непотрібна трата часу по причині того, що звертають на них увагу, в більшості випадків, можуть люди, охочі завести домашню тварину, але не за такі гроші. Продавати собаку на тваринному ринку небезпечно для цуценяти, так як в таких місцях дуже просто заразитися інфекційними захворюваннями. Ніколи не можна дарувати незнайомим людям тварина, незважаючи на їх благання і вмовляння. Отримуючи за це мізерні суми (або зовсім безкоштовно) собаку, вони ставляться до неї не як до члена сім’ї, а як до ексклюзивної іграшці, дісталася задарма. Займаючись цим бізнесом, ніколи не варто забувати, що собака – це жива істота, а не тільки засіб прибутку!