Аутсорсинг – це передача іншій компанії частині виробництва, яке сама компанія виконати не в змозі, або вважає, що виробництво в іншій компанії буде більш вигідно з матеріальної сторони.

Сьогодні аутсорсинг – найважливіша частина будь-якого бізнесу. Складно знайти хоча б одну компанію, яка займалася б своїм бізнесом цілковито сама, без залучення посередників. Особливо якщо мова йде про великому бізнесі. Адже дуже часто він страждає через брак людей, або через неможливість проводити яке-небудь устаткування на своїй матеріальній базі. Ще одна перевага аутсорсингу – це те, що часто він обходиться набагато дешевше, ніж якщо б те ж саме робити своїми силами. Найбільш яскравий приклад – програмування. Коли велика компанія наймає програмістів з інших країн, де ця праця набагато більш низкооплачиваем.

Ще один приклад – виробництво техніки. Не секрет, що практично 90% усіх вироблених у світі смартфонів, телевізорів, планшетів і т. д. виробляються сьогодні в Китаї.

Менеджер з аутсорсингу – людина, яка шукає аутсорсерів, укладає з ними контракти на виконання робіт, а також стежить за виконанням цих контрактів. Але це лише поверхневі його обов’язки. Набагато важливіше ті його функції, які заховані усередині: перевірка надійності аутсорсингової компанії, оцінка оптимізації витрат, створення високої конкуренції у сфері аутсорсингових послуг.

Перевірка надійності. Головне достоїнство будь аутсорсингової компанії це її надійність. І якщо надійність кульгає, то з таким партнером можна укладати жодних контрактів. І перша обов’язок менеджера з аутсорсингу як раз і полягає в тому, щоб перевірити надійність аутсорсингової компанії.

Оптимізація. Крім усього іншого, менеджер з аутсорсингу в першу чергу повинен відслідковувати – що вигідніше використовувати власні сили або підключити сторонні компанії. Дуже часто первісна вигода аутсорсингу виявляється переоціненою. Адже нерідко в аутсорсингових компаніях культура виробництва, так і загальний рівень знань набагато нижче. А значить і якість кінцевого продукту буде гірше. Так що краще цей аспект теж перевірити. Також важливо враховувати і вартість транспортування.

Конкуренція. Якщо у вас буде тільки одна компанія з аутсорсингу, яка постачає певний товар, то ви будете повністю від неї залежати. Тому навіть якщо спочатку ви уклали контракт тільки з одного аутсорсингової компанією, ви зобов’язані шукати альтернативи. Навіть якщо одна з компаній буде постачати вам той самий товар на 10% дорожче, не можна з нею повністю розривати контракт. Ідеальний варіант – 3 компанії. Тоді вже ви можете кожної з них диктувати свої умови. Адже в будь-якому випадку у вас буде ще дві такі ж компанії. Ну і звичайно ж – ніколи не можна припиняти пошук інших компаній.