Покупка автомобіля, який вже був у вжитку, завжди пов’язана з певним ризиком. Ніколи не знаєш, що ж тобі підсовують під приємною обгорткою: може цукерочку, а може і ні. Саме тому багато людей, збираючись на авторинок, запрошують із собою знайомих, які добре знаються в автомобілях. Але не у всіх людей є такі знайомих. Саме тоді і знадобиться найнятий консультант з купівлі автомобіля.

Консультант з купівлі б/у автомобіля – це людина, яка допоможе вибрати автомобіль у відповідності з вимогами замовника і згоден повністю відповідати за його якість. Іншими словами – несе повну відповідальність за куплену техніку.

Вимоги до себе. В першу чергу ви повинні добре розбиратися в автомобілях. Бажано, щоб до цього ви як мінімум кілька років відпрацювали у сфері транспорту. Пам’ятайте, від вас багато в чому буде залежати вибір людини, а значить, якщо автомобіль виявиться з дефектами, то зі своїми претензіями покупець піде зовсім не до того, хто йому цей автомобіль продав, а саме до вас. Причому його вимоги будуть не тільки повернути витрачені на вас гроші – але і оплатити ремонт непоміченого дефекту автомобіля.

Друга важлива вимога до себе – хороша підготовка. Ви повинні добре розбиратися в кожної моделі автомобіля, знати про тенденції на ринку, які автомобілі зараз коштують дешевше, які дорожче. Іншими словами, вам постійно доведеться вивчати різноманітні сайти автомобільної тематики. Більше того, коли людина буде звертатися до вас із замовленням і заздалегідь говорить, який автомобіль хоче придбати, не можна давати йому однозначної відповіді – цей автомобіль дурниця або навпаки. Треба домовитися про зустріч, а до цього моменту почитати як можна більше інформації про вказаної моделі і її можливі недоліки.

Третя важлива вимога – не покладайтеся на внутрішню інтуїцію і тільки свою думку. Навіть ідеально виглядає автомобіль може мати свої дефекти. І без СТО просто не можна обійтися при купівлі б/у техніки. До речі, ідеальний варіант початку бізнесу з консультацій при купівлі б/у автомобілів – це наявність власного автосервісу. Але це вже застереження.

Якщо ви вважаєте, що відповідаєте всім цим вимогам і зможете слідувати – переходимо до наступного кроку.

Реєстрація. Зрозуміло, що якщо ви збираєтеся заробляти своїми порадами гроші, то доведеться реєструвати підприємницьку діяльність.

Розцінки. В основному розцінки у консультанта стрибають і багато в чому залежать від ціни придбаного автомобіля. Адже чим дорожче авто, тим і ваші ризики більше. Можна встановлювати розцінки за наступною схемою – якась незмінна частина суми, яка буде сплачена навіть при покупці велосипеда, плюс 0,5-1% від вартості автомобіля. Насправді це досить невеликі гроші і з автомобіля вартістю 10 тисяч доларів ви отримаєте всього лише 50-100 додаткових доларів. До речі, можна варіювати відсотки в залежності від вартості автомобіля. Наприклад, при ціні до 10 тисяч, покупець виплачує 2%, від 10 до 50 – 1%, а вище 50 – 0,5%.

Гуманітарна допомога. Запам’ятайте, як тільки ваші знайомі та друзі дізнаються, чим ви займаєтеся – відразу ж поллється цілий дощ прохань. Зрозуміло, відмовляти не можна, але візьміть собі за правило – безкоштовна допомога надається тільки рідним і 1-3 кращим друзям. Всі інші повинні платити за вашим стандартними розцінками. Інакше будете втрачати величезні гроші на благодійність для знайомих своїх знайомих.

Якість. В такій роботі, як консультант “сарафанне” радіо працює набагато краще, ніж реклама в газеті. Довіряти вибір автомобіля якійсь невідомій людині з реклами – одна справа, і зовсім інша довіряти його того, кого порадили знайомі. А значить кожен своє замовлення ви повинні виконувати якісно.

Якщо вам замовили якусь модель автомобіля, а ви знаєте, що у неї в запасі одні лише недоліки – відразу вкажіть на це клієнта. І якщо він відмовляється змінювати свій вибір, то у вас є лише два виходи – або відмовитися від роботи з ним, або укласти договір, за яким ви повністю знімаєте з себе відповідальність за якість придбаного автомобіля. Але в цьому випадку працювати, швидше за все, відмовляться з вами. Не турбуйтеся з-за втрати клієнта. Головне – зберегти своє добре ім’я. Це набагато дорожче. А втрачений клієнт рано чи пізно повернутися до вас, коли усвідомлює свою помилку.

Договір. Договір прописує в першу чергу вашу відповідальність за стан купленої клієнтом машини. Ви прописуєте, що рекомендуєте свого клієнта до купівлі саме цю модель. До договору має додаватися документ про техогляд на СТО, а також листа про враження при русі автомобіля. Цей лист має бути завірений покупцем – що він згоден з усім, що ви написали. І звичайно ж у договорі повинні бути прописані ваші відступні у разі незадовільної якості купленого автомобіля. Зазвичай відступні становлять від 5 до 15% від вартості автомобіля. Іншими словами – ціна помилки дуже висока.

Розвиток. Якщо у вас є люди, яким ви довіряєте, то ніхто не заважає вам організувати спільну компанію з консультацій при виборі автомобіля. Пам’ятайте – два людини можуть заробити популярність набагато раніше, ніж один. А чим більше популярності – тим більше клієнтів. Надалі можна укласти контракт на постійній основі з одним певним СТО на надання послуг з техогляду – це мінімізує ваші витрати.