Аерографія – бізнес, який з кожним роком стає все більш популярним. Сьогодні мати гарний автомобіль не просто модно, але й безпечно. Адже будь автоугонщик остерігатиметься чіпати машину з великою кількістю завданих малюнків. Відшукати її, навіть в міському потоці, простіше простого, а на перефарбовування може піти багато часу.

Більш того, чим більше аэрографических малюнків нанесено на автомобілі, тим з пропорційною точністю зменшується і ймовірність його викрадення – нікому не хочеться потрапляти з такою примітною машиною.

Найголовніше для цього бізнесу – вміння гарно малювати, а в ідеалі також користуватися Coreldraw та Photoshop. Адже багато малюнків, перед тим як будуть нанесені на автомобіль, створюються саме в комп’ютері. До того ж і нерідко автовласники приходять з уже підготовленими ескізами в електронному вигляді.

Дуже бажано, навіть починаючому аерографу, мати власне портфоліо. І чим значніше воно буде, тим краще. Дуже часто багато талановиті художники навіть працюють під керівництвом інших аерографів саме для створення портфоліо. Якщо ж ви вирішили відразу ж взятися за справу, запам’ятайте – ваші клієнти захочуть подивитися на те, яким талантом ви володієте. В якості прикладу можете нанести аерографію на власний автомобіль. Але врахуйте, що це повинна бути ваша найкраща робота!

Старт. Припустимо, у вас вже є портфоліо (навіть якщо і складається воно тільки з вашого атвомобиля), що далі? Вам необхідно мати власне приміщення. При бажанні його можна орендувати у який-небудь автомайстерні за невеликі гроші. Адже користь буде як для них, так і для вас. Можна домовитися взагалі на безкоштовне «проживання» в обмін на знижку, для клієнтів автомайстерні. Ваше приміщення повинно бути герметично, добре освітлене і мати витяжку.

Тепер необхідно зайнятися закупівлею інвентарю – аерографа, фарбопульта і інших речей. Врахуйте, що на це піде більша частина грошей. І останнє, одне з найважливіших вимог – сушильна камера. Так, це додаткова територія, але без неї будь-ваш малюнок буде нестійким і швидко зникне. А значить і слава серед клієнтів у вас буде не найкраща.

Ну і не забуваємо про офіційну частину – документи, дозволи, реєстрацію та інше.

В цілому ж на всю підготовку аэрографической майстерні, включаючи інвентар та оренду, піде близько 2-3 тисяч доларів. Термін окупності бізнесу – від 3 місяців до 1 року.

Сезонність. З першого погляду, професія аерографа не має сезонності, адже яка різниця, коли розписувати автомобіль? Але насправді, це далеко не так. Власник завжди готує свій транспортний засіб до певного сезону. Так, взимку, аерографи дуже затребувані у мотоциклістів, а навесні у автомобілістів. А ось восени і особливо влітку, замовлень надходить досить мало. Це бідне час і багато аерографи переходять на сторонні роботи – розпис будинків, котеджів і т. д.

Оригінальність. Уявіть, що було б, якби два художники намалювали «Джоконду», або якби хтось після Рєпіна намалював «Не чекали». Ясно, що у другого примірника ціна була б значно нижче. Та й він би користувався попитом незначним.

Те ж саме і з аерографією. Художник повинен бути індивідуаліст, і картини повинен пропонувати індивідуальні. Масові роботи набагато нижче цінуються. А найвище цінуються роботи, створені на замовлення.

Загалом – головний рада в цій ситуації: використовувати всі варіанти. У вас повинен бути каталог (фотографії) вдалих робіт які ви вже зробили і здатні повторити, також ви повинні бути готовими працювати з тими ескізами, які вам приносять і плюс самим вчитися створювати оригінальні роботи.

Ціни. Основні фактори, які впливають на ціну роботи – вартість матеріалів, ступінь складності і детальності роботи, ім’я художника. Сюди ж приплюсовываем плату за електрику і оренду.

Найпростіший однотонний малюнок без опрацьованого фону коштує від 150 до 250 доларів (залежно від розміру). Складний малюнок з фоном і великою кількістю деталей, особливо якщо він авторський і створюється в одиничному екземплярі може коштувати вже від 400 до 800 доларів. І це лише одного елемента – дверей, капота, даху. Підрахувати ціну аерографії для цього автомобіля ви зможете без праці.

І пам’ятайте, чим відоміший ваше ім’я, і чим більше ви клієнтів обслужили, тим вище зможете піднімати ціну. Коли ж цей момент настане? Відповідь проста – коли кількість замовлень стане перевищувати ваші можливості.

І ще одна порада. На самому початку бізнесу намагайтеся тримати ціни на мінімально можливому рівні. Починати їх варто піднімати тільки після півроку-року роботи.

Персонал. Дуже часто всю роботу по аерографії робить одна людина – художник, він же маляр і кузовщик. У підсумку, з такою ж частотою на вулицях міста можна побачити халтурную аерографію. Поєднувати всі три професії може лише справжній професіонал. Решті краще обмежитися якраз трьома фахівцями.

Адже кожен з них виконує свою роботу – художник малює ескіз і займається самим малюнком і його деталями, кузовщие шукає на машині вм’ятину, корозію тощо, а маляр підфарбовує в разі необхідності автомобіль.