Магазини цифрових товарів займаються продажем, як зрозуміло з назви, різною інформацією, яку можна завантажити з Інтернету, не виходячи з дому. Це можуть бути віртуальні банківські картки, електронні книги, комп’ютерні ігри, шаблони, програми, облікові записи і т. д.

Фактично сайт для цифрової торгівлі являє собою звичайну біржу, де є продавці і покупці. Продавець пропонує товар (часто – багаторазової продажу), покупець його купує, перераховує гроші на рахунок продавця, і отримує посилання, по якій може завантажити куплений товар. Сама біржа, при цьому, не відповідає за якість товару. Вона стежить, щоб товар дійшов від продавця до покупця. Іншими словами – щоб ніхто не залишився обманутим. За це власники біржі отримують відсоток від продажу.

В принципі, якби не велика кількість дрібниць, то цей бізнес можна було б відкривати взагалі не замислюючись. Що ж потрібно знати, щоб відкрити свою біржу цифрових товарів.

Як працює. Все досить просто. Припустимо, хтось хоче продати електронну книгу Пушкіна «Капітанська дочка». Він реєструється на біржі, вносить свої контактні дані, а потім завантажує на сайт саму книгу. В цей же час він оформляє її продаж – пише її дані і вказує ціну, наприклад, 1 долар. Інша людина, покупець, вже давно шукав цю книгу в Інтернеті і, нарешті, знаходить і хоче купити. Він пересилає гроші продавцю і коли той їх отримує, дає дозвіл на завантаження. Покупець отримує посилання, звідки і викачує книгу. В ідеалі все це повинно відбуватися в автоматичному режимі, без участі модераторів. Модератори ж втручаються в процес, тільки у разі виникнення проблем. Після завершення операції продавці, і покупці виставляють один одному відгуки, за якими самі недобросовісні швидко відсіваються.

Конкуренція. Так вийшло, що в російському Інтернет-просторі сьогодні існує одна велика біржа цифрових товарів, яка практично повністю задовольняє потреби всієї аудиторії. І до цього потрібно бути готовим. Якщо починаєте такий бізнес, знайте, в перші місяці вам нічого не світить. Навіть якщо ви запропонуєте торгувати практично безкоштовно, створите оригінальний і зручний сайт, а запропоновані товари будуть повністю унікальними. Популярність доведеться відбивати з кулаками, потроху, крок за кроком. А це означає лише одне – в перший час своя цифрова біржа принесе вам лише витрати грошей і нічого більше. До того ж дуже висока ймовірність того, що конкуренції ви так і не витримаєте і будете змушені закрити свій бізнес. Так що якщо це для вас не підходить і ви не готові ризикувати – краще підшукайте що-небудь інше.

Працююча система. З іншого боку, якщо ви все-таки змогли вийти на такий рівень, що можете жити протягом місяця виключно на доходи від біржі, то в подальшому самої біржею можете практично не займатися. Продавці будуть продавати, покупці купувати, а вам буде капати відсоток. Це, звичайно, спрощений варіант. За роботою біржі все одно необхідно стежити, але цим можуть займатися і наймані працівники. Самому ж вам нічим не доведеться займатися.

Сайт. Головна вимога для біржі цифрових товарів – велика кількість місця на сервері. Адже всі товари будуть передаватися саме через біржу, а не безпосередньо, тобто спочатку будуть завантажені на сервер продавцем, а після покупки вивантажені покупцем.

Друга вимога – зручний і зрозумілий інтерфейс. Чим простіше – тим краще. Не варто мудрувати з флешем і вбудованими віджетами. Пам’ятайте, що на ваш сайт люди будуть заходити лише для того, щоб торгувати, а не милуватися красивим дизайном.

І третє – розробку сайту краще доручити професіоналам. Вони це зроблять за короткий час і без недоробок (а в разі виникнення таких – зобов’язані будуть доопрацювати сайт). Дуже важливо, щоб система купівлі/продажу працювала на 100% ефективно.

Реклама. Крім грошей, які ви витратите безпосередньо на розробку сайту, саме реклама буде з’їдати велику кількість грошей. Рекламуватися доведеться багато і довго. Використовувати для цього необхідно всі можливі способи в Інтернеті. Природно, переходити на класичні види реклами (газета, радіо, телебачення) не варто – це малоефективно.

Фішка. Природно, щоб стати більш помітним, будь-якого ресурсу необхідна своя особливість, «фішка». Звичайно, це найбільш «фішки» може і не бути, але розкрутитися з нею буде набагато простіше. Або, наприклад, можете зробити свою біржу не все про все (тобто продаєте все підряд), а спеціалізованою. Наприклад, для продажу виключно віртуальних банківських карт.