Сьогодні існує безліч ідей для успішного ведення домашнього бізнесу. Деякі варіанти підійдуть виключно жінкам домогосподаркам, інші універсальні, що дозволяє втілювати їх у життя і чоловікам теж. У даному матеріалі ми з вами поговоримо виключно про чоловічому бізнесі, а точніше, про ідеї для домашнього бізнесу, реалізувати яку можуть тільки чоловіки. Це зварювальний бізнес в домашніх умовах.

Багато представників чоловічої статі мають навички зварювання. Хтось працює в даній сфері професійно, маючи відповідну освіту. Але навіть якщо у вас немає скоринки зварника, при цьому є бажання навчитися, освіта завжди можна отримати, пройшовши короткострокові курси.

Способи заробітку. Загорівшись ідеєю відкрити свій власний домашній бізнес на зварюванні, в першу чергу потрібно розібратися в тому, як саме можна на цьому заробляти. Як правило, в зварювальному бізнесі існує два основних напрямки для заробітку, які відмінно сумісні між собою: виробництво металевих виробів на дому і надання зварювальних послуг за замовленнями клієнтів. Виготовляти вироби з металу і надавати послуги в цій галузі можна не тільки для приватних осіб, але і для великих організацій.

Саме тому, спочатку вам необхідно уважно все обдумати, переглянувши власні можливості, після чого потрібно вибрати напрямки, які оптимально вам підійдуть. Успішність даного виду бізнесу безпосередньо залежить від реального досвіду зварника. Тут потрібно все уважно переглянути:

• якими видами зварювальних робіт ви володієте;

• які види зварювальних робіт вам вже доводилося виконувати;

• в якій області зварювання ви дійсно є фахівцем.

Варто врахувати, що одного вміння варити зварні шви у всіх положеннях для успішного бізнесу буде недостатньо. Ви повинні уміти самостійно виконувати всі роботи. Якщо ви працювали десь на виробництві за даною спеціальністю, то над вами був начальник, який відповідав за якість виконуваних вами робіт, міг розповісти і показати, як треба робити правильно. При веденні власної справи, за всю виконану роботу відповідальність несете тільки ви. Саме тому, спочатку вам необхідно виконувати тільки таку роботу, яку ви вже виконували і точно впевнені, що зробите все на вищому рівні.

Чого не потрібно робити. Тут потрібно пам’ятати, що чим якісніше будуть виконані ваші роботи, тим більше у вас буде клієнтів, а відповідно і бізнес почне швидко процвітати і розвиватися. Тому в зварювальному бізнесі краще не експериментувати і не пробувати себе у здійсненні нових видів робіт на замовлення. Хіба що для власного навчання. Якщо візьметеся за роботу за замовленням клієнта, яку жодного разу ще не виконували, і при цьому виконайте її не якісно, ваша репутація сильно постраждає.

Для наочного прикладу: вам надходить пропозиція по зварюванню водопроводу, і ви погоджуєтесь, при цьому знаєте, що досвіду роботи по зварюванню труб у вас ще не було. Труби зварили – водопровід готовий. Заповнюєте водою – шви дають текти. В результаті:

• зіпсований матеріал, вартість якого сьогодні досить висока;

• витрачено час клієнта, а як правило, час клієнта – це теж гроші;

• зіпсована ваша репутація, як зварника.

Багато читачів цієї статті зараз задаються питанням: для чого такі похмурі міркування? Саме для того, щоб розвіяти припущення тих людей, які вважають, що зварювання як бізнес – це легкі гроші. І якщо ви подумали, що ідея зварювального бізнесу в домашніх умовах не надто хороша, то це помилкова думка. Якщо все ретельно продумати, правильно організувати, то зварювальний бізнес в домашніх умовах стане приносити вам високий і стабільний дохід. Але над цим доведеться довго і наполегливо працювати.

Особливості зварювального бізнесу на дому.

Ще тільки на етапах планування зайнятися зварювальним бізнесом, візьміть аркуш паперу і олівець. Зробіть начерки, які вироби ви вже варили, що ви вмієте варити, ваш досвід в читанні креслень і т. д. Після того, як ви зобразите на папері всі свої знання і вміння, вам буде простіше зрозуміти, з чого почати побудова власної моделі зварювального бізнесу. Оскільки ви можете працювати на замовлення не тільки для населення, але і для організацій, то варто звернути увагу на найбільш популярні і поширені види робіт:

• зварювання труб;

• зварювання конструкцій з металу;

• виробництво металевих виробів.

Якщо ви будете працювати відразу в декількох напрямках, то варто знати, що існують відмінності в партнерських відносинах з організаціями та приватними особами. Куди простіше працювати з населенням, ніж з великими компаніями і організаціями. Але такий спосіб заробітку приносить менший дохід. І це не дивно, адже населення висуває набагато менше вимог, ніж організації. Як правило, до замовлень від фізичних осіб можна віднести виготовлення будь-яких металевих виробів і конструкцій, заміна деталей тощо.

Тут мало об’ємних робіт, а значить, і вартість їх буде нижче. Але свої плюси в такій роботі є: вам не потрібно мати якісь дозволи та ліцензії. Потрібно оформити свій бізнес, як індивідуальне підприємництво і платити невеликі податки. Розрахунок по вашим роботам з приватними особами, як правило, здійснюється відразу після закінчення роботи. Співпрацювати з великими організаціями і компаніями трохи складніше, але і справа це приносить більше прибутку. Можливо, буде потрібно відкрити розрахунковий рахунок у банку і вести бухгалтерію для звіту перед податковою службою.

Для виконання окремих видів діяльності вам будуть потрібні ліцензії та допуски. Практично всі демонтажні, монтажні і пуско-налагоджувальні роботи вимагають офіційної документації. Крім того, на певні послуги у сфері зварювального бізнесу і на конкретні види металевих зварних виробів потрібні відповідні сертифікати. Але якщо все організувати правильно, заздалегідь ретельно все обміркувавши, ваш бізнес буде більш ніж успішним і принесе високий і стабільний дохід.

Якщо ви вже твердо вирішили відкрити свій власний зварювальний бізнес в домашніх умовах, почніть складати список можливих робіт і задумайтеся про придбання необхідного обладнання. А після цього можете сміливо вирушати реєструвати свій бізнес, як індивідуальне підприємництво.