Кожен трейдер, розробляючи свою стратегію для подальшої роботи на ринку Форекс, вивчає або застосовує стратегії, які вже зарекомендували себе. Одні з них досить складні, на основі технічного аналізу і безлічі індикаторів. Інші трейдери купують стратегії, сигнали, індикатори. Але є стратегії, які досить прості, безкоштовні і бувають досить прибуткові. Одна з таких, це стратегія, заснована на пробої ціною якогось рівня, з подальшим її рухом.

У свою чергу, стратегію пробою можна розділити на пробій наступних цінових показників:

1. Пробій цінових каналів;

2. Пробій ліній тренда;

3. Стратегія покупки за нових максимумах ціни або мінімумах;

4. Пробій рівнів підтримки і рівнів опору.

Це найпопулярніші і часто використовувані технології цієї стратегії. Розглянемо саму класичну, але, тим не менш, найпопулярнішу серед трейдерів, стратегію пробою рівнів опору або підтримки.

Рис.1 Рівень підтримки і опору.

Форекс. Торгуем на пробой
Суть стратегії полягає в наступному. На ціновий графік наноситься лінія підтримки (опору) за певний період часу. Якщо ви не можете його візуально контролювати, тобто не ведете торгівлю в режимі онлайн, то вам необхідно виставити відкладений ордер, Buy Stop або Sell Stop (за ціною рівня підтримки або опору), так як ви розраховуєте на просуванні ціни далі, після того, як даний рівень буде пробитий. Після того, як пробитий рівень підтримки, ціна йде далі, але вже з прискореним імпульсом. В результаті у вас прибуток.

Але тут є підводні камені. Пробій може бути помилковим. Після спрацьовування ордера, ціна розвертається і йде проти вас. Для запобігання великих збитків, обов’язково потрібно виставляти Стоп лосс. Так само для того, що б відсікти помилкові сигнали на купівлю (продаж), потрібно виставляти ордер на 8-15 пунктів від рівня ціни. Ця стратегія добре зарекомендувала себе на валютній парі фунт – долар.

Ця стратегія дає ще кращий варіант, якщо спільно з лінією (рівень підтримки) наложити на графік трендову лінію.

Рис.2 Трендова лінія і рівень підтримки

Форекс. Торгуем на пробойПробій цінового каналу. Суть полягає в наступному. На графіку за допомогою трендових ліній будується ціновий канал, усередині якого йде ціна. Одночасно на графік накладаються рівні підтримки (опору). Якщо графік ціни проходить через ціну, яка утворилася при перетині цих ліній, то це дає сигнал на купівлю (продаж). Він буде точніше, ніж, якщо користуватися лише одним рівнем.