На самому початку сімейних відносин молодята, які перебувають у почутті захоплення від весілля і весільної подорожі, ще не охоплені фінансовими проблемами. Але сімейне життя – це не тільки емоції і радість. Молодим людям ще потрібно задуматися про правильному плануванні свого бюджету. Звичайно, у всіх сімей все відбувається по-різному, але майже у всі будинки приходять звичайний побут і робочі будні.

Раніше молоді люди самостійно вирішували, куди і на що витрачати свої кошти, тепер треба буде це робити спільно, можливо навіть доведеться вести спільний бюджет. Навчитися економити, завжди мати якісь заощадження і не сваритися із-за грошей при цьому – завдання не для всіх проста. Спочатку потрібно розподілити обов’язки в сім’ї. Наприклад, хтось один оплачує комунальні послуги, другий займається закупівлею продуктів.

Можливо, що всі господарські і побутові питання вирішуватиме одна людина. Після щомісячного підрахунку загального доходу, спільно складіть список того, що вам необхідно придбати найближчим часом (одяг, побутову техніку або, можливо, лікарські препарати) і відкладіть гроші на це відразу. Далі приблизно прикиньте суму, яка потрібна на їжу на місяць, відкладіть трохи на розваги.

Виходить, що кожна частина грошей буде відкладена на щось певне. Розподіліть ці купки по конвертах і покладіть в надійне місце. Якщо у вас ще залишилися вільні гроші, то їх краще, або покласти на рахунок у банку або прибрати в сейф. Тим самим у вас не буде спокуси витратити цей недоторканний запас.

Щоб ваш заробіток не витрачався повністю у перші ж дні, чітко дотримуйтесь наміченим планом. Намагайтеся не брати з собою багато грошей, коли йдете за покупками. Роблячи покупки, обов’язково дотримуйтеся чітко складеного списку. Слідуючи цим нехитрим радам, у вас вийде з розумом витрачати грошові кошти та заощаджувати сімейний бюджет.