Незважаючи на те, що все більшої популярності набирають електронні книги, паперові ніколи не втратять своєї актуальності. Для прикладу – погляньте хоча б на тиражі світових бестселерів. Лише за цих цифр можна зробити висновок, що письменницькою працею можна заробляти.

Не менш популярна і букинистическая література. У неї є маса переваг перед сучасними книгами. По-перше, вона набагато дешевше, по-друге, багато твори видавалися лише одного разу і більше ніколи не перевидавалися, по-третє, навіть старі твори з виходом кіноадаптацій набирають підвищену популярність, по-четверте – нові поставки здійснюються не видавцями, а самими читачами. І це далеко не весь список переваг.

Втім, є і недоліки, про які необхідно знати. Хоч сьогодні відсоток читаючої аудиторії досить великий, він постійно падає, і книжкові магазини, щоб вижити, розгортають справжні військові дії за клієнтів. До того ж і ціна букіністика досить невисока, тобто швидко окупити свій бізнес не вийде. Але якщо ви, незважаючи на всі недоліки, все ж зважилися відкрити свій букіністичний магазин, то повинні знати кілька основних правил.

Приміщення. Книжковий магазин краще всього розміщувати в центрі міста в його культурній частині – поряд з театрами, музеями і т. д. Там можна бути впевненим у тому, що заходити до вас буде сама потрібна публіка. В принципі можна домовитися з існуючим книжковим магазином, щоб орендувати частину його території і там займатися продажем букінистика. Для книжкового магазину це буде розширенням надання послуг, для вас – клієнти.

Якщо ви вирішили все-таки орендувати своє приміщення, пам’ятайте, що вона повинна бути правильно оформлена – в спокійних тонах. Адже книжковий магазин, особливо букинистичиеский, це практично те ж саме, що і бібліотека. Тут теж потрібні тиша і спокій, у тому числі і в оформленні. На стіни можна повісити репродукції картин знаменитих художників. Але найкраще обмежитися класичною школою, не вдаючись до супрематизму, символізму та іншим модним течіям.

Постачальники. Першу партію книг для вашого магазину ви можете зібрати з своєї колекції та з запасів ваших батьків. Зазвичай таким способом можна підібрати не менше сотні книг, які навряд чи хто-небудь з ваших рідних буде читати. Другий крок – організувати добровільний збір літератури. Зазвичай люди відгукуються на такі заклики. Далі – обійти місцеві бібліотеці. Зазвичай в їх статутному фонді є велика кількість однакових книг, які вони можуть без проблем віддати. Ну а потім вже самі клієнти вашого магазину будуть приносити книги.

Робота з постачальниками може бути організовано двома способами. Або ви відразу викуповуєте принесену вам книгу, або орендуєте її. У першому випадку, коли людина приносить вам букіністичну літературу, він призначає за неї ціну, ви віддаєте йому гроші, і потім продаєте цю літературу по такій ціні, яку самі установіть. У другому випадку постачальник говорить вам, яку суму хоче отримати за книгу, ви додаєте до неї наценочную вартість і продаєте і отримуєте остаточну ціну. У кожного з цих способів є як переваги, так і недоліки.

Акції та реклама. Для того, щоб ваш магазин виділився серед конкурентів і здобув популярність у культурних колах, ви зобов’язані проводити численні акції. Наприклад, якщо дозволяє площа, можна організувати при магазині місцеву бібліотеку з читацьким залом. Ще один спосіб залучення уваги – виставити стенд для буккросінгу. Туди люди будуть просто безкоштовно складати книги, а інші зможуть їх брати. Причому повертати такі книги необов’язково.

І не забувайте влаштовувати своєрідні культурні вечори, запрошувати до себе в магазин місцевих письменників, організовувати автограф-сесії. Сьогодні єдиний спосіб для книжкового магазину вижити – це стати культовим в культурному середовищі. А для цього потрібно створити навколо своєї назви певний ореол. Робиться це саме завдяки численним заходам.

Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Намагайтеся зібрати в магазині не просто букіністичну, але колекційну літературу, якій більше ста років. Так, вона недешево коштує, але її також можна вигідно продати. А придбати такі книги можна на будь-якому аукціоні, в тому числі і в Інтернеті, причому за досить невелику ціну.

І останнє – слідкуйте за кіноринком. Адже як тільки виходить фільм з якої-небудь книги, її популярність зростає в кілька разів. Намагайтеся перед прем’єрою зібрати такі книги в одному місці, наприклад на виставковому стенді. Тоді покупець, тільки зайшовши в ваш магазин, відразу побачить необхідну книгу. Причому її ціна, природно, буде набагато нижчою, ніж та, за якою її продають у книгарнях.