Автомобілів на дорогах з кожним роком стає все більше, а значить, і послуги пов’язані з автотранспортом лише набирають популярність. Наприклад – автомийка. Адже чистий автомобіль не тільки радує око. Найчастіше саме бруд і пил стають результатом поломки.

Людині, який вирішив почати свій автомийний бізнес слід запам’ятати одне – спочатку він вимагає досить великих вкладень: від 5 до 20 тисяч доларів. У той же час, при вдалому збігу обставин, окупається вона також досить швидко – вже протягом першого року.

Види автомийок. Всі автомийки можна розділити на три види: ручна, звичайна автомийка та автомийка з розширеним переліком послуг. По своїй організації вони мало відрізняються один від одного, але вимагають різних грошових витрат. Розберемо кожну з них, починаючи від більш дешевої до дорогої.
Для ручної автомийки вам просто необхідно наскрізне приміщення (для в’їзду-виїзду автомобіля), проведений водопровід з насосом і каналізація з фільтром для очищення стоків (екологічне вимогу). Ну і, звичайно ж – кілька робітників, які власне і будуть займатися миттям приїжджають автомобілів.

Звичайна автомийка являє з себе те ж наскрізне приміщення з набором обертових валів. Машина стає на стрічку, що рухається, а валики в цей час її вимивають. Після цього мийники вручну домывают ті місця, до яких валики дістатися не могли. Також для такої автомийки необхідний оператор. Природно, що при таких умовах, саме приміщення автомийки має бути значно більше.

Автомийка з розширеним переліком послуг – це те ж саме, що і звичайна автомийка, але яка надає додаткові послуги: хімчистка салону, чорніння шин, мийка двигуна і т. д.

Тепер, коли більш-менш розібралися з видами автомийок, саме час поговорити про початок бізнесу.

Місце розміщення. Місце для автомийки – один з головних критеріїв. Якщо ви його виберете успішно, то зможете окупити свій бізнес вже протягом перших 6 місяців.

Головна помилка багатьох, хто вирішив відкрити свою автомийку – це думка, що чим ближче до центру вона розташована, тим прибутковіше буде. Насправді люди доволі рідко їздять в центр. В основному вранці, коли добираються до роботи і ввечері, коли їдуть додому. Або ж приїжджають в центр у справах. Іншими словами, вони завжди їдуть з конкретною метою, можливо поспішають, і навряд чи выкроят час, щоб відвідати автомийку. Єдиний шанс – що вони заїдуть помити свій автомобіль ввечері, після роботи. Але ймовірність цього досить низька. До того ж оренда землі в центрі міста завжди стоїть дуже багато, а це зайві витрати для молодого бізнесу.

Тому найприбутковіші автомийки розміщені в спальних районах. Адже людина, для того, щоб помити автомобіль не стане їхати в центр міста, де в основному розташовані офісні будівлі. Він буде шукати автомийку біля свого будинку.

Ще кілька варіантів вигідного розміщення власної автомийки – на автостоянці або АЗС. Тоді ви будете ділити чужих клієнтів.
Та й в принципі – це місце 90% спеха в автомоечном бізнесі.

Обладнання. Існує цілий ряд компаній, які випускають професійне обладнання для автомийок (це в тому випадку, якщо ви не розглядаєте варіант ручної автомийки). Найпопулярніша продукція від німецької компанії Karcher. І справа тут не в гарному якості, а в зручності. Karcher випускає весь спектр обладнання для автомийок. Тобто ви в одному місці зможете купити відразу все, що потрібно.

Інші компанії, на які варто звернути увагу – італійська Comet, англійська Carebridge і іспанська Wesumat.

Що стосується чистячих засобів для автомобілів, то тут насамперед покладайтеся на свій смак. Їх склади практично не відрізняються один від одного.

Реклама. Автомийка не потребує реклами. Не помітити її складно. Єдиний варіант – придумати запам’ятовується назва, створити красиву вивіску (якщо не шкода грошей – то світлодіодне табло) і заманювати клієнтів численними акціями.