Здрастуйте! сьогодні поговоримо про інвестування для початківців, тому що все більше людей цікавиться інвестиціями як способом підвищити доходи.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 • які правила існує на ринку інвестування;
 • у що краще вкладати вільні гроші;
 • як мінімізувати ризики;
 • які корисні поради дають досвідчені інвестори новачкам.

Що таке інвестування

інвестування – це спосіб отримання доходу при мінімальній витраті трудових ресурсів.

Ця форма пасивного доходу не передбачає фізичну працю, дозволяючи збільшувати фінанси в будь-який час. Відомі економісти характеризують інвестування як внесок у власне благополучне майбутнє, яке може звільнити надалі від матеріальних проблем.

Для більшості людей інвестування асоціюється зі складним процесом, мільйонними оборотами, в яких беруть участь тільки великі корпорації.

найпоширенішими міфами є:

 • інвестування доступне тільки багатим підприємцям. інвестором може стати будь-яка людина і внесок не має мінімального порогу. Навіть сума в 1000 рублів, вкладена в придбання валюти, через час може принести непогані відсотки.
 • інвестор повинен мати спеціальну освіту і досвід в бізнесі. цей вид діяльності швидше вимагає розважливості, вміння мислити логічно і розуміння процесів економіки. Якщо не хочеться вникати в будову фінансових пірамід або коливання котирувань, можна обмежитися банківськими депозитами і довгостроковими вкладами з мінімальним ризиком.
 • всі угоди дуже ризиковані. насправді інвестування має безліч варіантів, кожен з яких піддається ризику. Але будь-яке підприємство або свій бізнес також не застраховані від розорення, пожеж або техногенних катастроф, здатних принести збитки власнику.

Інвестування являє собою цікавий спосіб заробітку, який не має обмежень. Починайте з маленьких сум і не поспішаючи рухайтеся до своєї мети.

Види інвестицій

Для роботи економістами використовується класифікація капіталовкладень за кількома ознаками.

вона залежить:

 1. від обраної форми власності : приватні або державні. Поділ означає, хто надав грошові кошти для проектів або вкладу.
 2. від об’єкта : реальні, фінансові та спекулятивні. Перші мають на увазі покупку прав власності, нерухомості, патентів. Спекулятивні засновані на зміні ціни активів (коливання котирувань валют, вартості дорогоцінних металів). Фінансові мають на увазі оперування дорогоцінними металами, паями або валютами.
 3. від тривалості терміну вкладення : короткострокові (не більше року), середньострокові (не більше 5 років), на довгий термін (більше 5 років).
 4. від мети інвестування : прямі (комерційна або житлова нерухомість), реальні інвестиції (в будівництво виробництва або сировину), нефінансові (інтелектуальні проекти, наукові розробки).
 5. за ступенем ризику : консервативні, помірні та агресивні.

У початківців інвесторів часто виникає питання: як відрізнити звичайні вкладення грошей від фінансових спекуляцій, адже вони мають багато спільних ознак. Більшість економістів ділять їх за термінами інвестування: якщо він менше одного року, то мова йде про спекуляції.

Фінансові інвестиції

Для початківця приватного інвестора найбільший інтерес представляють фінансові капіталовкладення. Вони завжди спрямовані на отримання матеріального доходу. В якості об’єктів для угод виступають цінні папери різного роду, паї і частки в проектах. Сюди відносять покупку акцій і боргових паперів, торгові позики і векселі.

прибуток можна отримувати двома поширеними способами:

 • виплата належних відсотків стабільно і регулярно;
 • дохід від продажу цінного паперу за збільшеною ціною.

Початківець інвестор сам повинен визначитися, з якими видами фінансових інвестицій він буде працювати. Частина людей вважає за краще довгострокові вкладення і постійний стабільний дохід в невеликому розмірі. Любителі швидкої віддачі вибирають більш ризиковані операції з акціями та облігаціями.

Словник початківця інвестора

Починати роботу з інвестиціями слід з вивчення основних термінів і понять, які активно використовуються фахівцями в роботі.

найбільш часто зустрічаються:

 • активи – все, що може принести інвестору прибуток: акції компаній, різна нерухомість, дорогоцінні метали.
 • дивіденди – певна частина чистого доходу комерційної компанії, яка розподіляється між її акціонерами. Поняття не відноситься до прибутку, отриманого в інвестиційних проектах.
 • котирування – ціна або закріплений курс того активу або фінансового інструменту, за яким планується угода.
 • трейдер – особа, яка займається активною торгівлею на ринку фінансів, оперуючи грошима інвесторів.
 • біржа – ринок різних фінансових активів (валюти, золота або акцій). Це юридична особа, яка є своєрідним посередником між інвесторами, продавцями і покупцями і продавцями фінансових активів.
 • ліквідність – термін позначає здатність певного активу швидко реалізуватися на ринку при необхідності.
 • – інвестиційна компанія, яка не проводить угоди на реальному ринку, граючи проти власних клієнтів.
 • агресивні інвестори – гравці, які заради високого прибутку готові на будь-який ризик.
 • довірений керуючий – протягом терміну дії угоди управляє активами за обумовлений відсоток, але грошові кошти залишаються у власника.
 • депозит – певна сума, яка поміщається на зберігання в депозитарій банку на відповідальне зберігання і може принести дохід у вигляді відсотків.

крім загальних термінів, починаючому інвестору слід знати більш вузькі назви:

 • хайп-проекти – спеціально розроблені інвестиційні програми, які можуть принести великий дохід. Переважна більшість інвесторів відносить їх до ризикованих фінансових пірамід.
 • піраміда понці – структура, в якій інвестори отримують прибуток за рахунок залучених нових учасників. Вона активно працювала на початку 90-х, залучаючи людей отриманням великого прибутку за мінімальний термін (сумнозвісний ммм або хопер-інвест).
 • памм-рахунок – спеціальний торговий рахунок, який має модуль управління процентного розподілу фінансів між усіма учасниками. Його основна функція-розпорядження загальним капіталом декількох вкладників і самого керуючого цього памм-рахунку. Останній отримує зафіксований відсоток від доходу, а підсумкова сума прибутку автоматично розподіляється між усіма вкладниками.
 • капітал памм рахунки – загальна сума всіх інвестицій, акумульованих на відкритому рахунку.
 • оферта керуючого 8 –&>- спеціально оформлений договір з інвестором, в якому обумовлений відсоток (або сума) від отриманого доходу, правила розподілу прибутку та інші важливі положення.
 • інвестиційні фонди – спеціалізовані компанії, які займаються залученням грошових інвестицій з подальшим їх розміщенням на памм-рахунках, стартапах, участю в біржових угодах та інших проектах.

Це лише мінімальний набір термінів, який буде поповнюватися в міру роботи з інвестиціями. Гарною підмогою стане додаткове вивчення онлайн-курсів, які все частіше проводяться різними трейдерами, навчальними центрами та інвестиційними компаніями.

З чого почати інвестування: корисні поради

З невеликих інвестицій особистих заощаджень починали багато багатих підприємців.

в автобіографіях і корисних статтях вони охоче діляться з початківцями корисними рекомендаціями, які можна використовувати на початковому етапі:

 • вивчаємо основи інвестування . Для роботи в цій сфері необов’язково мати економічну освіту і досвід роботи на біржі. Але знання основних термінів і способів необхідно для розуміння процесів, допоможе самостійно вивчати новини ринку і розмовляти з брокерами на одній мові. Для отримання знань можна регулярноБрати участь в семінарах, познайомитися зі статтями знаменитих інвесторів і менеджерів, почитати книги на схожу тематику.
 • ставимо певну мету . Після вивчення важливих основ інвестування, необхідно поставити перед собою мету: який дохід повинен бути отриманий? досягнення цього порогу стимулює і підстьобує діяти. Краще розбити велику глобальну мету (заробити мільйон доларів) на кілька реальних етапів.
 • вибираємо стиль роботи . Існує агресивний і консервативний спосіб ведення інвестування. Консерватори більш ощадливі, намагаються вкладати в активи з низьким ризиком. “агресори” не бояться ризикувати заради отримання великого прибутку. Від способу залежить і подальша тактика роботи, оцінка ризиків інвестування.
 • визначаємо фінансовий ліміт . Почати інвестування слід з підрахунку власних вільних грошових коштів. Не варто вкладати великі суми, взяті в кредит на перших порах. Краще починати з невеликих вкладень, з якими можна розлучитися без особливих втрат. Необхідно виділити певну мінімальну суму для старту, втрата якої буде не глобальна для новачка-інвестора.
 • шукаємо брокера . Це важливий крок, до якого слід поставитися уважно. Хороший фінансовий фахівець має безліч рекомендацій і клієнтів. Від його мобільності і кмітливості безпосередньо залежить кінцевий результат.
 • оцінюємо ступінь ризику . Будь-яка угода в інвестуванні матиме відсоток ризику. Вибір стратегії безпосередньо пов’язаний з кінцевими цілями інвестора: якщо він хоче швидкого прибутку для покупки путівки до свята, доведеться звернути увагу на угоди з високим ступенем ризику. Якщо поставлено завдання зібрати до пенсії додатковий дохід, можна обмежуватися роботою з перевіреними фінансовими активами (довгострокові вклади в банку).
 • вибираємо поле для діяльності . На початковому етапі краще розділити фінанси і спробувати роботу з різними видами інвестицій придбати валюту, акції та депозити. Після підведення перших підсумків і отримання прибутку починаючому інвестору буде легше визначитися з напрямком роботи.
 • диверсифікуємо вкладення . Це основне правило будь-якого інвестора, яке полягає у використанні декількох інструментів одночасно. Наприклад, хорошим варіантом стане відкриття довгострокових вкладів, покупка дорогоцінних металів і участь в піфах, які дадуть прибуток в різний час і забезпечать інвестору стабільний дохід.
 • частіше переглядаємо свій портфель. працюючи відразу з декількома видами фінансових проектів, необхідно постійно моніторити рівень цін, новини фондового ринку. Деякі цінні папери швидко знижуються або підвищуються в ціні, тому новачок повинен стежити за балансом своїх активів.

Ці правила роботи початківець інвестор повинен пам’ятати і активно використовувати у всіх сферах: нерухомості і банківських депозитів, валютного ринку і піфів.

Основні способи інвестування для новачків

Аналізуючи роботу досвідчених інвесторів, рівень їх доходів і переваги, можна скласти своєрідний рейтинг доступних і простих видів інвестування для новачків.

Банківські депозити

Цей фінансовий інструмент вважається найбільш надійним і доступним, адже відділення банків є навіть в невеликих селищах і містах. До позитивних особливостей можна віднести страхування вкладів до 1,4 мільйона рублів, що практично на 100% гарантує повернення вкладених грошей. Це відповідь на питання: куди інвестувати без ризику? наявність спеціальних програм і онлайн-кабінетів для користувачів полегшує інвестору завдання з відстеження ставок, і появи нових вигідних пропозицій.

З негативних моментів-невисокий відсоток по депозитах, який не принесе надприбутки. Інвестування в банківські вклади більше підходить для довгострокових вкладень на перспективу, які дадуть хорошу надбавку до пенсії або допоможуть зібрати на покупку нерухомості для сім’ї.

Цінні папери в будь-якому вигляді

Цей вид капіталовкладень вимагає наявності просунутих навичок у сфері економіки. В якості цінних паперів підходять акції, облігації або векселі. Вибір повинен бути обґрунтованим і практичним, грунтуватися на тенденціях ринку, аналітичних даних. Як варіант, можна довірити свої інвестиції професійним гравцям ринку.

Прибуток від цінних паперів не має максимуму, але цей вид інвестування не дає 100% гарантії її отримання. Існує чимало випадків, коли акції маловідомого підприємства через кілька років приносили дохід в десятки разів перевищує початкові вкладення.

Придбання нерухомості

Вкладення капіталу в покупку нерухомості-популярний варіант серед інвесторів різного рівня. Житло завжди користується попитом, його можна продати на вторинному ринку. Головна складність-залежність ціни від стану економіки в регіоні або країні.

у випадку з нерухомістю дохід інвестор може отримати двома способами:

 • активним( його реалізація);
 • пасивним (здача в оренду).

1. Серед професіоналів існують цілі схеми роботи з нерухомим майном, які дають непоганий прибуток.

для цього квартири і будинки набувають:

 • на стадії закладки фундаменту і до реалізації всього житлового комплексу, коли ціна найнижча;
 • у момент максимального зниження цін на ринку нерухомості за економічними або політичними обставинами;
 • в нежитловому стані, проводять ремонт з мінімальними витратами і реалізують з високою націнкою.

Останні роки набирає популярність наступний вид пасивного доходу: інвестор набуває квартиру на першому поверсі будівлі, переобладнає її в нежитлове приміщення і здає її під офіс, магазин або аптеку третім особам. Це дуже вигідний захід, адже щомісячна оренда в 3-4 рази перевищує платежі за житлову квартиру.

Інвестиції на ринку форекс (forex)

Ця назва часто зустрічається активним користувачам в інтернеті. Форекс являє собою міжнародний фінансовий ринок, на якому проводиться обмін валют за вільними цінами. Він відкритий і доступний початківцям і досвідченим інвесторам, приватним особам. Існують спеціальні навчальні програми, які на безкоштовній основі знайомлять з правилами роботи на ринку. Якщо немає бажання розбиратися в тонкощах валютних операцій, можна вдатися до послуг перевірених трейдерів.

Дорогоцінні метали

Покупку виробів і злитків з дорогоцінних металів можна назвати найдавнішим видом інвестицій на планеті. Крім золота, приносити хороший дохід може платина, срібло і паладій. Тільки за останнє десятиліття ринкова вартість золота зросла в 6 разів.

Дорогі метали не схильні до деформації і корозії, користуються стабільним попитом навіть під час економічної кризи. У будь-якій ситуації їх легко реалізувати і отримати гроші.

крім скупки брухту і ювелірних прикрас, існує ще кілька способів інвестування:

 • придбання акцій або частки в золотодобувній компанії;
 • купівля якісних злитків;
 • відкриття знеособленого металевого рахунку;
 • відкриття спеціального» золотого ” депозиту в банку.

Останній варіант приносить прибуток швидше за все, має мінімальний ризик. Відсотки за таким депозитом можна отримувати в будь-якій валюті, як і при звичайному вкладі.

Пайові інвестиційні фонди

Суть діяльності пайового фонду (піфу) – розпорядження активами, які на підставі договору надають вкладники. Експерти фонду вкладають їх у вигідні комерційні проекти, цінні папери підприємств, отримуючи відсотки від довірчого управління грошима. Відносини між сторонами регламентуються спеціальним договором.

позитивна сторона інвестування в піфи:

 • професіоналізм співробітників, які є досвідченими інвесторами;
 • доступність будь-якій фізичній особі;
 • контроль держави над пайовими фондами;
 • відсутність оподаткування доходів.

Участь у пайових фондах приносить в середньому 20-30% прибутку, що значно перевищує ставки за депозитами відомих банків.

Перспективні стартапи

Досить ризикований спосіб інвестування для початківців. Хороший прибуток дає тільки кожен 4-5 проект, і треба володіти певним підприємницьким чуттям, щоб визначити його.

Знайти проект для інвестування можна на спеціальних сайтах, або запропонувавши свої послуги інвестора ініціативним друзям. Вибір напрямку необмежений типом проекту або його географією: сучасні технології не вимагаютьПрисутності інвестора в команді, тому можна вкладати у вітчизняні або зарубіжні стартапи.

якщо складати порівняльний аналіз всіх перерахованих варіантів для початківця інвестора, то більш наочно він буде виглядати в таблиці:

Починаючому інвестору не варто активно займатися незнайомими видами капіталовкладень. Віддавати гроші краще в максимально вивчений інструмент ринку або вдатися до послуг досвідчених трейдерів, інвестиційних фондів. Диверсифікація за кількома варіантами підвищить шанси отримати високий дохід і знизить ризик втрат.

Як уникнути інвестиційних ризиків?

Отримання прибутку від вкладень практично завжди супроводжується ризиком. Він тим вище, чим більше передбачуваний дохід від угоди або вкладу.

Абсолютно безпечних фінансових інструментів не існує і навіть стабільний банк може збанкрутувати в умовах економічної кризи.

Тому завдання початківця інвестора – навчитися мінімізувати свої ризики.

експерти в сфері інвестування дають кілька корисних порад, які допоможуть новачкові уникнути невдач і отримати перший дохід:

 • інвестувати необхідно суми, не призначені для потреб сім’ї (оплати продуктів або житла). Краще розпоряджатися “вільними” фінансами, втрата яких не призведе до зниження звичного рівня життя;
 • пам’ятати про правило диверсифікації: не вкладати всі вільні кошти в один проект, а розподіляти на кілька різних варіантів;
 • виводити гроші і отриманий дохід з проекту при першій можливості, своєчасно переглядати стан всіх інвестицій;
 • звертатися до допомоги професіоналів, підбирати трейдерів на підставі відгуків і рекомендацій;
 • не піддаватися емоціям і внутрішньому голосу, який буде підштовхувати до необдуманих імпульсивних рішень в надії отримати швидкий прибуток. Кожен внесок повинен бути розглянутий з усіх боків.

Як і будь-який вид бізнесу, інвестування має підводні камені і секрети, які розкриваються поступово. Шлях до успіху пролягає через низку невдач і прибуткових угод, а набутий досвід допомагає краще орієнтуватися в подальшій роботі.

Поширені помилки початківця інвестора

Головна помилка-це необхідність мати для початкової роботи велику стартову суму. Багато інвесторів починали з вкладень невеликих особистих заощаджень, які повернулися з доходом. Будь-який фінансист підтвердить, що краще пустити їх в обіг, ніж зберігати в очікуванні «чорного дня».

початківець інвестор може швидко втратити кошти, якщо буде робити подібні помилки:

 • не займатися саморозвитком і нехтувати вивченням основ інвестування . Велике значення має повнота інформації та вміння її аналізувати, допоможе знизити до мінімуму ризиковані угоди;
 • побоюватися повного краху . Інвестування завжди буде супроводжуватися ризиком втратити частину капіталу. Розумний підхід і постійне вивчення тенденцій допоможе розвинути професійне чуття, швидше орієнтуватися в коливаннях курсів;
 • очікувати великий дохід . Багато інвесторів вважають за краще сталеві угоди з доходом в 10-15%, які мають мінімальний ризик. Це допомагає нарощувати капітали поступово, не втрачаючи і не розчаровуючись в обраній діяльності;
 • використовувати кредити та позики . Втрата цих сум призведе до великого збитку і необхідності виплачувати додаткові відсотки з власних грошей;
 • сліпо довіряти рейтингам . Початківець інвестор повинен постійно розглядати інформацію, яка допомагає вибрати оптимальний проект. Але рейтинг слід підкріплювати особистими знаннями, аналізів останніх новин бірж або ринку;
 • лінуватися . Бажаючим отримувати більший прибуток від інвестування слід пам’ятати, що це вид бізнесу – для активних людей. Можна відвідати тренінги з тайм-менеджменту, приділяти більше часу мотивації і спілкуванню з динамічними підприємцями, почати вивчати іноземні мови.

Інвестування-серйозний і цікавий вид діяльності, здатний перетворити пасивні заощадження в стабільний дохід. Можливо, цей захоплюючий процес припаде до душі початківцям інвесторам, які захочуть зробити його основною і улюбленою роботою.