Банкіри і маркетологи використовують прийоми, які допомагають швидко та вигідно продати свою продукцію. Постійно говорять нам, що вони пропонують тільки найкраще і тільки їх продукт зробить нас багатим. На жаль, багато людей «клюють» на ці фокуси, а потім плачуть і голосять.

Майже в кожному фінансовому реченні йде підтекст, на зразок цього:

– дайте нам грошей, і ми подбаємо про них.

Звичайно, це не так. Ніхто не буде піклуватися про ваших грошах краще, ніж ви, це дуже важливий урок для вас. Коли ви зрозумієте це і почнете нести відповідальність за свої фінансові рішення, зможете взяти під контроль свої фінанси.

Не довіряй нікому!

Слова «Не довіряй нікому» повторювали у фільмі «Термінатор» і, на мій погляд, вони повинні стати гаслом. Наприклад, якщо агент пропонує Вам за його словами вигідну пропозицію, стверджуючи, що це відмінна можливість не вірте йому! Візьміть свій калькулятор і просто порахуйте самі! Перевірте, чи настільки вигідно, як говорить агент.

Те ж саме з банками. З ними потрібно бути особливо обережним. Уважно Читайте договір! Наприклад, коли продавець рекомендує вам товар і каже, що домашній кінотеатр супер-гіпер-крутий – він бреше, бо це в його інтересах. Завжди пам’ятайте це.

Або якщо на блозі про особисті фінанси блогер закликає вас інвестувати у фонди – не вірте йому на слово. Читайте про це на іншому сайті. Коли ви бачите рекламу на ТБ або в блозі або в журналі, не треба сліпо вірити в те, що це супер якісний товар.

Якщо ви хочете отримати неупереджену думку, спитайте у друзів або інших людей, які мають певний досвід у цьому питанні. Бережіть свої гроші.