Що таке альтернативне опалення

2-16-2021
Що таке альтернативне опалення

Альтернативне опалення квартири: принцип обігріву та опалювальних пристроїв житла

Для багатьох власників квартир обігрів в зимовий час постає під питанням. Також хочемо вам порекомендувати альтернативное отопление за кращою ціною. На досвіді показано, що централізоване опалення не виправдовує себе, так як або обладнання старе і не тягне, або тарифи високі.

Чи можна зробити автономне опалення квартири в багатоквартирному будинку? автономне опалення-цілком реально зробити, але перед тим як встановлювати газовий котел або тепла підлога, потрібно дізнатися, наскільки це законно, і яка система буде ефективніше.

Автономне опалення в багатоквартирному будинку

Чи можна встановити автономне опалення в квартирі своїми руками? ніякої заборони на це немає, але все одно краще поговорити з юристом, так як деякі обігрівальні системи заборонені.

Наприклад, водяні теплі підлоги в квартирах не можна встановлювати через те, то вони можуть перевантажити систему, позбавивши тепла інших сусідів будинку.

В інших ситуаціях необхідно зібрати цілий список документів і надати їх до органів місцевого самоврядування:

 • технічний паспорт на будинок;
 • заява про відмову від центрального опалення;
 • документ на право володіння;
 • схема нової опалювальної системи;
 • згода всіх мешканців квартири.

Зазвичай відмова від центрального опалення і перехід на індивідуальне забезпечення теплом виявляється довгою бюрократичною проблемою.

Ще однією проблемою є установка автономного опалення в будинку без відповідного дозволу.

Це виллється у великий штраф або судовий розгляд, тому перед установкою опалювального обладнання необхідно отримати консультацію у відповідних органах і дозвіл на автономне опалення в квартирі.

Переваги та мінуси

Якщо ви отримали дозвіл на автономне опалення в багатоквартирному будинку, то можна вибирати альтернативний варіант. Це легко зробити, якщо знати його переваги і недоліки. Вперше автономна система опалення житла виникла в європі. Завдяки її яскравим перевагам перед централізованими варіантами обігріву приміщень, вона досить швидко стала популярною по всьому світу.

Переваги альтернативного опалення квартири:

 • значна економія коштів;
 • власник квартири сам вирішує, коли йому вмикати і вимикати обігрів. Приміром, сьогодні існують терморегулятори, в яких можна встановити таймер на конкретний час, що дозволяє повністю або наполовину відключати систему, коли вдома нікого немає, і включати за 30 хвилин до приходу мешканців;
 • господар квартири може створити в кожному приміщенні необхідний мікроклімат;
 • можливість оплати опалювального лічильником і не залежати від комунальників і державних тарифів;
 • при виборі альтернативного тепла необхідно попередньо дізнатися вартість автономного опалення в квартирі і яка модель буде не тільки економічною, але і ефективною.

Серед мінусів такої системи можна виділити наступне:

 • постійна профілактична перевірка системи раз на рік з викликом фахівця. Це коштує недорого, але все одно багато споживачів або ігнорують цю необхідність, або забувають про неї;
 • якщо ви встановлюєте навіть найкращі опалювальні радіатори, потрібно не забувати про можливі тепловтрати, які викликають зовнішні стіни, приміщення, неопалювані знизу, неякісне скління.

Сьогодні багато будівельних компаній будують багатоповерхові будинки з готовими автономними обігрівальними системами. Таке житло користується великим попитом, так як коштує дешевше і дозволяє власникам квартир самим вирішувати, який тип опалення вибрати.

Газове опалення

Зазвичай перед власниками квартир з’являється вибір між двома типами альтернативних ресурсів тепла:

 • конструкції, в основі яких розташований газовий котел;
 • електричні обігрівальні системи.

Газове опалення має ряд переваг:

 • сучасні котли обладнані високою системою безпеки і функціонують в автономному режимі;
 • підтримується той рівень тепла, який потрібен мешканцям;
 • такі установки відрізняються маленькими розмірами, тому їх можна встановлювати в невеликих приміщеннях;
 • газовий котел легко встановлювати. При наявності деяких інструментів і невеликих навичок це може зробити будь-який новачок;
 • автономне газове опалення в квартирі має систему димоходу, її не доведеться проводити окремо.
 • котли функціонують безшумно, тому вони не стануть причиною скарг сусідів;
 • невисока вартість і повна комплектація всіма вузлами і елементами роблять газове опалення доступним для споживачів.

При установці нового опалення стару систему необхідно демонтувати. Простіше і дешевше встановити нові радіатори, ніж спробувати підігнати під неї старі. Хоча сучасні газові установки мають високий рівень захисту, витік газу може з’явитися.

Вибираємо труби, котел і радіатори

Від грамотного вибору котла залежить робота всієї системи. Наприклад, якщо для підігріву води необхідний монтаж бойлера, то можна вибрати одноконтурний газовий котел. Якщо ви вибираєте газове опалення, краще купити установку з чавуну або особливого міцного металу. Незважаючи на те, що котел буде важким, служить він буде довго.

Рекомендуємо: як вибрати альтернативу центральному опаленню в квартирі?

А ось труби для такої опалювальної системи підійдуть поліпропіленові або металопластикові в якості бюджетного варіанту і мідні, якщо бюджет не обмежений. Вибирати радіатори також потрібно заздалегідь. Сьогодні великою популярністю у користувачів користуються біметалічні опалювальні радіатори.

Визначити, які радіатори краще встановити в квартиру, можна по числу їх тепловіддачі, наприклад: перед покупкою радіаторів потрібно попередньо порахувати кількість секцій на кожну кімнату. Для цього тепловіддача матеріалу ділиться на 100. Наприклад, для біметалічного радіатора вона становить 199 вт/100, в результаті виходить 1,99 вт на 1 квадратний метр.

Є кілька моментів, які потрібно врахувати при виборі радіаторів і розрахунку їх числа:

 • якщо ви встановлюєте батареї в кутовому приміщенні, то до отриманими результатами при розрахунках необхідно додати 2-3 секції;
 • при монтажі декоративних панелей, які приховують за собою батареї, тепловіддача знижується на 15%, це також потрібно врахувати перед складанням розрахунків;
 • утеплені стіни або металопластикові вікна знижують тепловтрати;
 • монтаж лічильника дозволяє самостійно контролювати споживання газу.

Як тільки ви зробите розрахунки і додасте до них ціну самої автономної газової системи, можна думати про покупку.

Електричне опалення

Якщо вибирати в якості теплового ресурсу електрику, то можна встановити наступне:

 • електричний котел;
 • система кабельного теплої підлоги;
 • інфрачервоне плівкове поле;
 • тепловий насос.

Електричний котел встановлюється так само, як і газовий, але все спрощується тим, що йому не буде потрібно димохід і вентиляційна система.

Теплі підлоги, особливо, нагрівальні мати і плівкові системи, давно користуються попитом серед багатьох споживачів.

вони вважаються гідною альтернативою централізованому опаленню, а при якісному терморегуляторі набагато економлять кошти при їх використанні.

Конструкція теплових насосів має на увазі закачування повітря з вулиці і його нагрівання. Сучасні кондиціонери дозволяють отримати потрібну кількість тепла у всіх кімнатах в квартирі, але, як відзначають користувачі, по-справжньому оптимальні умови дозволяють отримати саме теплі підлоги.

Як встановити індивідуальне опалення в багатоповерховому будинку?

Нічого дивного, що все більше людей думає про альтернативу – перехід на персональне опалення в багатоповерховому будинку.

Мешканці багатоповерхових будинків неспроста знають, наскільки недосконалою може бути централізована обігрівальна система. У багатьох радянських будинках вона не змінювалася і часто не ремонтувалася з моменту заселення перших мешканців.

Але перехід на автономний обігрів потребує не тільки в грошових і тимчасових витратах, але і в правильному оформленні потрібної документації.

Рекомендуємо: як вибрати альтернативу центральному опаленню в квартирі?

Відмінні властивості персональної опалювальної системи

Будь-яка людина може встановити персональну обігрівальну систему, тому повинен розуміти відповідальність за її безпечну роботу. Також доведеться виділитиЧимало коштів на момент монтажу системи. Але не варто переживати, адже окупність цього процес відбувається в короткі терміни.

Індивідуальне опалення квартири, якщо воно професійно проведено, володіє великою перевагою в порівнянні зі звичним централізованим опаленням: вона функціонує без збоїв.

Завдяки цьому кімнати добре нагріваються незалежно від погоди за вікном.

Важлива умова правильної роботи-грамотно обрана потужність котла і установка батарей в тих місцях, в яких втрати тепла найбільші.

Більш того, перехід на персональне опалення в квартирі багатоповерхівки дозволяє:

 • самим встановлювати мікроклімат в приміщеннях. Така можливість допомагає зменшити витрати на обігрів. Якщо ви йдете з дому на довгий час, то можна встановити систему д