Кількість місць для паркування у великих містах постійно скорочується. А значить, зростає цінність автостоянок. Зауважте, навіть найбільші міські стоянки вечорами повністю заповнені, а двори багатоповерхівок все одно забиті автомобілями. І це не кажучи вже про тих сотнях штрафних квитанцій, який виписують за неправильну парковку. А значить, існує досить сильний попит на нові стоянкові місця. Так що ж потрібно, щоб відкрити власну автостоянку?

Вибираємо місце. Тут все тримається на логічних принципах – чим більше поруч житлових будинків і менше інших автостоянок – тим більшим буде ваш прибуток. У спальних районах живе багато людей, але їх доходи не надто великі, а значить і багато грошей за стоянку вони платити не стануть. У центрі ж, близько бізнес-центрів навпаки, більше добре забезпечених людей, але там же і конкуренція від інших автостоянок набагато вище. Але в цілому, вибір вдалого місця на 90% зумовлює успішність стоянкового бізнесу.

Реєстрація. Будь-яка автостоянка завжди вимагає досить значної території. Адже немає сенсу створювати стоянку для 5 автомобілів. Для окупності необхідно, щоб їх було хоча б пару десятків. І тут чекають перші проблеми – необхідно отримати право на оренду міської землі. Це питання дуже часто затягується на невизначений термін і потребує суттєвих капіталовкладень. Причому, чим краще ви вибрали місце, тим більше буде проблем з отриманням дозволу.

Після отримання дозволу, а також договору про оренду певній території під автостоянку, необхідно підготувати проектну документацію, яку необхідно передати в Земельний комітет. Але до цього, необхідно узгодити всі питання з місцевою владою. На цьому процес реєстрації закінчено, можна готувати стоянку для прийому перших клієнтів.

Підготовка стоянки. Хороша стоянка завжди оточена надійним металевим парканом або сіткою, над якою натягнутий колючий дріт, а близько виїзду стоїть будка охорони зі шлагбаумом. І звичайно ж є сторожові собаки, які вночі відпускаються з будок для охорони стоянки.

До того ж асфальт під стоянку потрібен також не звичайний, а покритий спеціальним засобом, що перешкоджає усмоктуванню нафтопродуктів в асфальт, а потім в землю. У разі відсутності такого покриття, контролюючі органи накладуть на вас штраф.

Ну і на самому асфальті повинні бути відсутніми ями, горби і дефекти. Жоден поважаючий автолюбитель не пощастить свій автомобіль на стоянку з поганим асфальтом. Також доведеться практично кожен рік витрачатися на фарбу, яка буде позначати паркувальні місця з їх номерами.

Що стосується охорони, то на автостоянці повинна бути реалізована хороша система відеоспостереження – мінімум чотири камери в кожному куті стоянки, а також одна на в’їзді та виїзді.

Персонал. Для роботи на одній автостоянці досить 3-4 охоронців з різними змінами роботи. В якості додаткових послуг можна мати на стоянці особистого автослюсаря, але це не обов’язково.

Розцінки. Зазвичай, на реєстрацію та підготовку однієї автостоянки на 20-25 машин йде від 4 до 8 тисяч доларів. Хоча, в залежності від місця свого розміщення, дані цифри можуть істотно змінюватися. Якщо паркан у вас буде не з металевої сітки, а з цегли або бетону, то витрати також істотно зростуть.

А от середня ціна за одну добу становить від 1 до 5 доларів, в залежності від місця стоянки. На підставі цих цифр і ви повинні скласти бізнес-план автостоянки з тим розрахунком, що середня окупність стоянки 1-2 роки.

Реклама. В основному, автостоянки не вимагають реклами. Цільова аудиторія, на яку може бути спрямована реклама отже бачить автостоянку – вона поруч з нею працює або мешкає. Тому єдиний варіант реклами – це вивіска на самій стоянці, на якій будуть вказані переваги саме вашої автостоянки. Наприклад: вигідні розцінки. До реклами можна віднести і оригінальне, що запам’ятовується назва.

Використання автостоянки. В основному паркінг використовується для постійних клієнтів. Але якщо у вас є вільні місця, то додатковий прибуток можна отримати організувавши тимчасову стоянку, тобто щоб автомобіль, заїжджаючи до вас, платив не добову, а погодинну оплату. З одного боку це вигідно, але з іншого – дополнителньая робота для ваших охоронців, яким доведеться реєструвати всіх в’їжджають і виїжджають, вести журнал про час проведеному автомобілем на стоянці. До того ж не чисті на руку охоронці цілком можуть занижувати в журналі ці цифри, відкладаючи частину прибутку собі в кишеню. Для них це буде чудовою мотивацією працювати на вас, але таким чином за місяць ви самі будете недораховуються відчутної суми грошей. Хоча можна організувати і електронну систему в’їзду/виїзду, як для постійних клієнтів, так і тимчасових. Але це, знову-таки, додаткові витрати.

Плюс тимчасові мешканці не подобаються постійним клієнтам автостоянки. Так що все відносно. І вибирати як використовувати свою автостоянку – ваше право.