Тайм-менеджмент – це здатність правильно керувати своїм часом. Цей метод можна віднести до особистісного менеджменту, коли керованим об’єктом є ви самі. Але, з іншого боку, якщо кожен співробітник компанії буде дотримуватися правила тайм-менеджменту, то весь колектив буде працювати набагато успішніше.

Ймовірно, ви помічали, як одну і ту ж роботу два різних людини роблять по-різному: хтось провозиться з нею цілий день, а іншому і двох годин буде достатньо. І справа тут найчастіше не в досвіді, а саме в умінні правильно організувати свій робочий час.

Є кілька нескладних правил тайм-менеджменту, дотримуючись яких, можна в найкоротші терміни добитися відчутних результатів.

Порядок. Як не безглуздо це прозвучить, але робочий день треба починати з наведення порядку на своєму робочому місці. Психологи вже давно помітили, що механічний процес наведення порядку нормалізує роботу мозку. Іншими словами, наводячи порядок на столі, ви також наводьте його і в голові. Друга причина, чому так важливо навести порядок на початку робочого дня – орієнтація. Якщо всі папери будуть розкладені по своїх місцях, то в разі необхідності не складе великої складності відшукати необхідний документ.

Щоденник. Неважливо, яким він буде – паперовим або електронним. Важливо, щоб ви записували в нього всі важливі справи, які чекають на день. З іншого боку уникайте в нього записувати дрібниці. Вони будуть лише відволікати вашу увагу. Дуже важливо, щоб щоденник завжди був у вас під рукою – на роботі, вдома, в дорозі, щоб завжди можна було внести зміни в плани. Також кожен вечір перед сном перевіряйте свої записи і коректуйте плани.

Великі завдання. Якщо вам належить якась велика робота: складання річного звіту, підготовка презентації і т. п., чи не накидається на все відразу. Будь-яку велику задачу виконати простіше, якщо розділити її на безліч завдань поменше. Якщо потрібно скласти річний звіт протягом тижня, складіть план, яку його частину ви будете робити кожен день. Не намагайтеся зробити все і відразу, інакше остаточно повгрузаєте в роботі. Більш того, навіть будь-яку щоденну норму також найкраще розділити на безліч дрібних частин.

Пріоритети. Тут все зрозуміло. Найважливіші справи виконуються спочатку, все решта – потім. Проте ви повинні пам’ятати, що можна планувати лише 60-70% свого часу, а решту залишати вільним для непередбачених обставин.

Розподіляйте сили. Слідкуйте за собою. Якщо відчуваєте в собі велику кількість енергії, не варто розтрачувати його на рутинну роботу. Її можна і відкласти до тих часів, коли не буде іншої роботи, або ви самі втомитеся.

Оптимізм. Любите свою роботу, а якщо не любите – шукайте собі інше заняття. Щасливий працівник працює набагато ефективніше, ніж нещасний.