Кожен з нас, відправляючись на екскурсію в інше місто, або взагалі в іншу країну, неодмінно хоче привезти звідти що-небудь унікальне. Найпоширеніші варіанти – магнітики та брелоки. Хтось любить щось комічне, начебто повітря в консервній банці. Загалом, всі полюють за сувенірами.

Сувенірний бізнес можна умовно розділити на дві категорії – подарунковий і пам’ятний, а також той, який поєднує два цих властивості. Подарунковий робить наголос в першу чергу на гумористичні сувеніри з метою їх купівлі для оригінального подарунка.

Пам’ятні сувеніри – це як раз всі ці магнітики, брелоки, матрьошки та інше. У цій статті ми торкнемося лише пам’ятний сувенірний бізнес, тому що він досить сильно відрізняється від подарункового і вимагає детального розбору.

Місто. Конкуренція сувенірного бізнесу у великих містах просто величезна. Йде справжня боротьба за краще місце під сонцем. Тому підприємцю буде надзвичайно складно чимось виділитися серед конкурентів. І в якості відкриття свого сувенірного бізнесу слід у першу чергу передбачити варіанти не великих міст, а дрібних. Там зазвичай не те щоб немає конкуренції, але вона значно слабша, а вільних місць для торгівлі буде більше.

Різноманітність товарів. Є точки, які спеціалізуються виключно на продаж магнітів. Є на продажу матрьошок. Але найкраще не зупинятися на чомусь одному. Зазвичай, якщо турист бачить сувенірну точку, то він хоче купити все відразу в одному місці, а не шукати потім інші сувеніри по всьому місту. Так що візьміть за правило – чим більше видів сувенірів, тим краще.

Вибір місця. Зрозуміло, що найбільш «хлібні» місця розташовані біля історичних пам’яток. Але все-таки, заради власного спокою, стоїть окремо перевірити. Дуже часто бувають ситуації що вигідна, здавалося б, точка повністю вільна.

Ще одне популярне місце – вокзал. Туристи люблять купувати сувеніри або відразу по приїзду в місто – щоб потім голова не боліла, або при від’їзді.

Постачальники. Вибір постачальників у сувенірному бізнесі досить обмежений. Саме тому ми часто-густо зустрічаємо одноманітні магніти, чашки і т. д. Тому для успіху вам треба запропонувати те, чого немає в інших. Замовити у постачальника свій дизайн брелока, тарілки, магніту – простіше простого. Буде чудово, якщо ви виявите у місті пам’ятка, яка взагалі ніяк не фігурує на сувенірах.

Використовуйте також і досвід конкурентів. Всі ці продажі повітря, матрьошок у вигляді знаменитостей… Але краще самому придумати що-небудь оригінальне, що буде продаватися тільки у вас. Це не так вже і складно, якщо ви всерйоз вирішите зайнятися саме цим бізнесом.

Поєднання непоєднуваного. Якщо ви вирішили зупинити свій вибір на маленькому містечку, то поруч з сувенірами ви запросто зможете продавати карти міста, фотоальбоми міських визначних пам’яток, книги письменників, родом з цього міста. Загалом, практично будь-які товари, які хоч якось пов’язані з місцем знаходження вашого бізнесу. Тому що багато людей люблять привозити з іншого міста місцеву газету, інші збирають букіністичну літературу.

Кожному своє. Ваша справа – намагатися враховувати інтереси всіх своїх клієнтів.

Зовнішній вигляд і оформлення. Найпростіше це поставити невеликий лоток недалеко від місцевої пам’ятки і спокійно торгувати. Це хороший варіант. Але не забувайте також і те, що чим яскравіше, незвичнішим буде виглядати ваша торгова точка, тим більше буде у неї переваг перед конкурентами. Найкращий варіант – оформлення її в національному стилі з урахуванням міський специфіки. І не забувайте про музику.

Реклама. Найкраща реклама – сарафанне радіо. Тобто чим краще ви обслужите одних клієнтів, тим більше шансів, що вони порекомендують своїм друзям це місце. Зайво витрачатися на плакати і покажчики не варто. Якщо все-таки зважилися на рекламу, то розміщуйте її на залізничних вокзалах, автовокзалах, в готелях, аеропортах.