Торгівля на ринку форекс здійснюється за типом маржинальної торгівлі. При цьому кошти клієнта стають заставним забезпеченням фінансової операції. При здійсненні торговельної угоди трейдер може бути власником тієї чи іншої валюти до тих пір, поки ціна на неї не досягне бажаного рівня, або поки збиток по угоді не досягне суми внесеного застави, у цій ситуації угода закривається брокером примусово (стоп-аут). Вибір кредитного плеча при торгівлі значною мірою впливає на величину стоп-ауту.

Брокери і дилінгові центри пропонують різну величину торгового плеча на вибір трейдера. При цьому трейдер може торгувати валютою в розмірі, що перевищує його кошти на величину торгового плеча. Наприклад, при наявності на рахунку 100$ і торговому плечі 1:100 можлива торгівля контрактом в 100*100 = 10000$, а при плечі 1:1000 відповідно 100*1000 = 100000$. Різниця в тому, що при отриманні прибутку в розмірі 10$ в першому випадку, у другому трейдер отримає прибуток 100$. Звичайно, другий варіант виглядає набагато більш привабливим. Однак разом з потенційно можливим прибутком від угоди пропорційно збільшується і ризик. І при одержанні збитку за угодою в розмірі 10$ в першому випадку, у другому втрачається весь депозит.

В залежності від торгової стратегії і принципів управління капіталом вибирається небудь велике або маленьке торгівельне плече. Безсумнівно, одне – надання великого кредитного плеча брокером, знижує вимоги до мінімальної заставної сумі (депозиту), і, якщо раніше для здійснення торгівлі на форекс потрібні суми від 100$ , тепер торгівля доступна при набагато меншому депозиті практично кожному.

Незаперечно і інше. Більше 90% початківців трейдерів з маленьким депозитом і великим торговим плечем втрачають свої депозити раз за разом, приносячи прибуток численним брокерів і дилінгових центрів. Досвідчені ж трейдери, депозит яких обчислюється тисячами доларів, у своїй торгівлі керуються в першу чергу управлінням капіталу ( манименеджментом ). Наприклад, депозит складає 10000$. Ризик на проведення операції закладений в 500$ або 50 пунктів ходу ціни. При торговому плечі 1:100 при цьому набувається 0,1 стандартний лот, а при плечі 1:1000 для одержання таких же параметрів лот зменшується в 10 разів, і набувається 0,01 стандартного лота. Як видно з прикладу, величина торгового плеча не впливає на торгівлю, якщо вона ведеться за принципами маніменеджмента.

Слід зазначити, що ті брокери, які дійсно надають прямий доступ трейдеру на міжбанківський валютний ринок, не використовують торгових плечей більше 1:200. Тому є об’єктивна причина. При такій торгівлі ціна відкриття і закриття проводяться за принципом market execution, тобто наказ виконується за ціною, не заявленої трейдером, а тієї, яка ближче всього до неї в біржовому склянці. При різких цінових рухах ковзання ціни може бути дуже відчутним, тому при використанні великого торгового плеча і настанні стоп-ауту брокер може не встигнути примусово, закрити позицію трейдера і понесе збиток. Для виключення подібних ситуацій і обмежується розмір торгового плеча. Крім того, рівень стоп-ауту встановлюється у розмірі від 10 до 20% суми депозиту. При наближенні ціни до рівня примусового закриття настає margin call, тобто брокер попереджає трейдера про близькість стоп-ауту.

Як показує практика, вибір кредитного плеча при торгівлі важливий початківцям і трейдерам з невеликим депозитом для більш швидкого його збільшення при проведенні високоризикової і агресивної торгівлі на форекс. Із збільшенням депозиту вплив вибору торгового плеча зменшується, так як на перший план виходить управління капіталом.