Тир – відмінний бізнес для людини, яка любить працювати в поодинці. Тут не треба мати великого штату співробітників, не потрібен великий початковий капітал. Та й окупається хороший тир досить швидко – менше ніж за один рік.

Взагалі, всі тіри можна розділити на дві категорії: аматорські та професійні. Професійні в основному знаходяться в спеціальних організаціях і слугують скоріше для тренування, ніж для розваги. До того ж там використовуються бойові або травматичні патрони. А тому такий вид бізнесу нас не цікавить. І цю статтю ми присвятимо аматорським тирам – тим, куди люди приходять розважатися.

Реєстрація. Якщо ви відкриваєте аматорський тир, то ніяких особливих дозволів для цього вам не знадобиться. Згідно з законодавством, як придбання, так і зберігання пневматичної зброї в обов’язковому ліцензування не потребує. Так що вам достатньо знайти відповідне приміщення і отримати дозвіл на ведення підприємницької діяльності.

Приміщення. Місце, де буде розташований тир не надто важливо. Це може бути торговий центр, парк відпочинку або звичайний спальний район. Розвага це недороге, короткострокове і доступне всім, а отже в будь-якому місці, при правильній ціновій політиці, буде користуватися популярністю.

Фактично, тир може складатися з одного великого приміщення зі стійкою, за якою стоїть продавець. Можна одне приміщення також виділити під підсобку – але це не обов’язково.

Єдина обов’язкова вимога до стін приміщення для тіра – вони повинні бути забезпечені пулеулавливателем, щоб уникнути випадкових ударів. Зазвичай пулеулавливатель складається з брезенту і пом’якшувальної підкладки.

З іншого боку біля тиру є і велика перевага – такому приміщенню не знадобиться дорогий ремонт. Достатньо, щоб все було чисто.
Що стосується розмірів – оптимальна відстань для стрільби в аматорському тире – 10-15 метрів. Але краще всього створити пересувається стінку, яку можна було б регулювати залежно від майстерності стрільця.

Обладнання та меблі. В аматорському тире вам не потрібно особливе устаткування. Звичайне пневматична зброя (гвинтівки та пістолети), а також мішені, роль яких можуть виконувати звичайні металеві заготовки, не жорстко закріплені до стіни. Іншими словами, при попаданні на них вони повинні обертатися.

Звичайно, можна купити спеціальні мішені, або навіть рухомі – але це додаткове вкладення коштів. Самі ж прості мішені – паперові. Підійдуть якщо у вас зовсім туго з бюджетом.

З меблів вам знадобиться все та ж стійка, кілька стільців, а також крісло або диван – для тих людей, які прийшли разом зі своїми рідними.

Зброя. Мабуть, на початку бізнесу саме ця стаття витрат стане для вас основний (не рахуючи оформлення приміщення). Бажано мати не менше 5 пневматичних гвинтівок і, за бажанням, пневматичні пістолети. Така зброя вітчизняного виробництва коштує від 80 до 100 доларів, зарубіжного – дорожче 100 доларів.

У майбутньому досить багато грошей буде йти на ремонт зброї, так що вітчизняні товари тут виграють у своїх зарубіжних колег – ремонт дешевше вийде. Але люди люблять різноманітність, а значить, чим більше моделей тих же пістолетів або гвинтівок, ви запропонуєте, тим більше їх зацікавите. І навіть неважливо, що за технічними характеристиками, що пневматична Беретта, що ТТ анітрохи не відрізняється.

До речі, в якості екзотики можете також пропонувати своїм клієнтам постріляти зі справжнього лука чи арбалета. Правда, для цього знадобляться спеціальні дерев’яні мішені.

Реклама і залучення клієнтів. Найдієвіший спосіб залучити клієнтів для тіра – влаштувати аматорський турнір. Причому з такою умовою, що сам себе спонсорує під час турніру. Ну а приз – від закладу.

Ціни та окупність. В середньому, один постріл в тирі коштує від 20 до 40 центів. А найактивнішими і азартними стрілками є діти і жінки. З іншого боку, чоловіки схильні залишати в тирі більше грошей.