Різні рекламні компанії звеличують торгівлю на Форекс чи не як єдиний спосіб заробити великі гроші, та ще й практично без зусиль. Якщо з першою частиною висловлювання ще можна погодитися, то ось друга частина мало відповідає дійсності. Заробіток на форекс дійсно не пов’язаний із працею в класичному розумінні. Ви не вантажте мішки, не готуєте документи, не займаєтеся виконанням чиїхось замовлень. Ви не працюєте ні на кого, крім себе самого. А значить, халтурити, лінуватися і сподіватися тут не вийде – від вашої ліні або недбальства програєте тільки ви, а не роботодавець.

У підсумку працею при освоєнні форекс є постійна самоосвіта та самодисципліна, розвиток аналітичних здібностей і регулярне вивчення ринку. Але все це не позбавляє спосіб заробітку певних недоліків, про які нерідко замовчується, але про які треба знати кожному, хто хоче спробувати свої сили на біржі.

Самий основний з них – це фінансові ризики. Торгівля на форекс вимагає певних фінансових коштів, так як чим вище ви хочете отримувати прибуток, тим більше коштів вам буде потрібно. Проте існує ризик майже миттєвої втрати всіх вкладень при необережному або невірному розпорядженні ними. Щоб уникнути фінансового краху, слід ретельно аналізувати ситуацію і намагатися наперед прораховувати всі свої дії.

Другий за рахунком серйозний недолік – необхідність спеціальних знань. Потрібно досить добре розбиратися в економіці і легко орієнтуватися в спеціальної термінології біржової торгівлі. Все це, зрозуміло, можна осягнути і без проблем, але просто так взяти і завтра стати успішним трейдером неможливо. До того ж торгівля на форекс вимагає постійного контролю і вашої присутності, для оперативної реакції на зміни ринку, а перший час без достатнього доходу це не так просто собі дозволити.

Третім недоліком можна назвати невизначеність або нестабільність ринку. Якщо в класичній торгівлі прибуток складається з цілком зрозумілих факторів, то біржова торгівля не підкоряється на 100% якихось однозначним законами. Те, що тиждень тому приносило вам прибуток, вже сьогодні може стати причиною втрати всіх коштів. Немає гарантованих прогнозів, є лише закономірності, які підтверджуються і виправдовують очікування далеко не завжди.

Завершити перелік гострих кутів форекс можна банальним, але від того не менш неприємним фактором – технічними ризиками. Раптом ви не зможете вчасно закрити операцію із-за нестабільної роботи терміналу або ж елементарного збою власного комп’ютера? Звичайно ж, технічні, так і інші недоліки можна вирішити і мінімізувати їх вплив, але це лише черговий раз підтверджує першу частину оголошеної думки в самому початку тексту – робота на форекс для серйозних людей з серйозним підходом.

Мінімізація ризиків, забезпечення можливості безперебійної торгівлі і ретельний аналіз ринку допоможуть вам залишатися як мінімум в невеликому, але стабільному плюсі, але лише за достатніх зусиль. Це майже як професія, а всякої професії передує і навчання, і перші «шишки» на придбання безцінного досвіду. Якщо ж описане вас не лякає чи ви не вважаєте, що є серйозною перешкодою на шляху до успіху, то у вас все обов’язково вийде!