Розведення перепелів – це досить прибутковий бізнес, при цьому займається їм достатньо багато підприємців з давніх часів. Але незважаючи на велику конкуренцію, це справа залишається прибутковим, а продукція – популярною. Особливістю такого бізнесу є те, що перепели можуть жити і нести яйця навіть в умовах тісноти, при цьому мають хороший імунітет до різних захворювань. Рентабельність цього бізнесу гарантована. Вам достатньо лише забезпечити збут продукції, а також обов’язково необхідно створити для перепілок оптимальні умови утримання.

Особливості «перепелиного бізнесу». С/г бізнес з розведення перепілок відрізняється досить великою кількістю переваг від інших сфер сільськогосподарської діяльності. В першу чергу, це висока оборотність грошових коштів. За рік одна птиця здатна нести більше 280 яєць, при цьому продуктивний вік для таких вихованців настає вже в 30-40 днів. Якщо ви відкриєте перепелину ферму, то станете отримувати прибуток вже через 1 місяць. Ще однією незаперечною перевагою такого бізнесу є те, що виробництво не займає великої території, а значить, має середні розміри.

Перепілок містять у спеціально призначених для цього «батареях», що складаються з декількох клітин, матеріал яких – металева сітка. Для утримання 100 голів вам потрібно територія, площею 0,5 квадратів. Починати такий бізнес можна з 1000 птахів, а значить для їх утримання вам потрібно всього 5 квадратних метрів вільної площі. Також варто відзначити, що в одній «батареї», що складається з шести або восьми клітин, можна розмістити 250-300 голів. Якщо ви купіть 1000 птахів для старту, вам потрібно всього 4 «батареї» для їх утримання.

Перепілка – маленька пташка, за якою просто і легко доглядати. Перепелина ферма з 1000 птахів зажадає зусиль 2-3 працівників. Цим цілком здатна займатися одна сім’я, що нерідко в цьому бізнесі і відбувається. Розведення перепелів як бізнес цілком стане успішним при забезпеченні всього двох умов – постійного температурного режиму (близько 18-20 градусів), а також правильного складу корму. Варто відразу зазначити, що майбутній підприємець не зможе знайти готовий корм для перепілок. Його просто не виробляють в нашій країні в готовому вигляді, тому суміш для птиці доведеться готувати самостійно.

Отже, розведення перепела передбачає, що бізнесмен стане самостійно готувати такий склад корму: 5% ячменю змішується з 25% кукурудзи, 30% пшениці. Ще 5% припадає на мелену мушлю, решта – це соняшникова макуха і рибне борошно. Звичайно, на перших етапах діяльності свого господарства потрібні фінансові вливання. Для початку потрібно буде придбати птицю. Бізнесменам-початківцям досвідчені рекомендують придбати близько 500-1000 голів. Однак за рік кількість птахів збільшиться в кілька разів. Але це трапиться, коли бізнес на перепелах почне приносити свої дивіденди.

При грамотному веденні бізнесу окупити ті 2-5 тисяч доларів, які знадобляться, щоб купити перепелів для розведення та облаштувати пташник, у вас вийде досить швидко. Слід зазначити, що нестися перепілка буде вже до двомісячного віку. Причому триватиме це до року, після чого продуктивність істотно скорочується. Саме в цей період, як радять фахівці, ферма з розведення перепелів повинна повністю оновитися. Важливий і той факт, що завдяки розвитку бізнесу у всіх регіонах країни, торгувати молодняком настільки ж вигідно, як і продукцією.

Ціна перепелиних яєць є цілком доступною простому обивателю, тому збут продукції при належній старанності може забезпечити чималим прибутком. При цьому фахівці нагадують, що не тільки яйця щодня роблять пташки, але і послід, який також можна з успіхом реалізувати. Кожен витрачений кілограм корму перетворюється на ефективне добриво, яке не містить паразитів. Так що, розведення перепілок – це вигідний бізнес, який не має відходів. Нерідко послід висушують, щоб використовувати в якості біогазу для опалення самого пташника.

Скільки потрібно для старту бізнесу з розведення перепілок і яка буде прибуток?

При бажанні відкрити власний бізнес з розведення перепелів не варто забувати і те, що без стартових вкладень тут не обійтися. Цей бізнес, як і будь-який інший, потребує хоча б мінімальних витрат. Давайте розберемося, на що потрібно витратитися при відкритті своєї справи з розведення перепелів, і яка буде при цьому прибуток. Як правило, на початкових етапах складається бізнес-план. У ньому обов’язково має бути врахована вартість:

• стартового кількості голів;

• кліток для утримання птахів;

• кормів;

• печей та обігрівачів;

• інших додаткових витрат.

Якщо говорити про приблизні витрати, то одна птах буде коштувати приблизно 1 долар. Отже, при купівлі 1000 голів вам доведеться витратити 1000 доларів. Клітка для утримання перепелів, повністю обладнана коштує приблизно 200 доларів. На корм щомісяця доведеться витрачати порядку 150-200 доларів. В результаті ви витратите приблизно 2000-2500 доларів на старт, а потім вам доведеться витрачати гроші тільки на корм. Але слід також включити в список витрат і обігрів приміщення, а також освітлення та оплату електрики. Адже без тепла і світла поголів’я просто не виживе.

Далі перейдемо до доходної стороні цього бізнесу. Перше, з чого ви будете отримувати прибуток – це яйця. Поголів’я в 1000 штук щомісячно стане приносити близько 700-900 доларів тільки з продажу яєць. Для отримання прибутку ви також можете використовувати м’ясо – близько 200-400 доларів в місяць. Якщо вважати мінімально, то ваш місячний дохід складе порядку 900 доларів, що за 5-6 місяць повністю окупить ваші витрати.

Збут продукції і корисні поради. Отже, як розводити перепелів, ми з’ясували, залишилося зрозуміти, де і як можна реалізувати отриману продукцію. Це питання слід розглянути ще на стадії планування бізнесу, оскільки від цього залежить безпосередньо майбутні прибутки від ведення такого роду діяльності. Перепелине яйце і м’ясо дещо дорожче, ніж звичне для всіх куряче. Однак і ферма з розведення перепелів має шанси стати прибутковою.

Якщо це невелике господарство, можна самостійно торгувати на ринках міста. Однак при організації великого підприємства слід налагодити постачання в магазини, торгові точки, супермаркети. Тільки комплексний підхід може дати бажаний результат. У велику ферму можуть бути залучені працівники, які будуть займатися збутом продукції, шукати ніші для торгівлі не тільки яйцями, але і м’ясом. Деякі птахівників говорять про те, що рекламна кампанія також може принести користь справі.

Якщо з самого початку планується відкриття великої ферми, має сенс також організувати власну службу збуту і маркетингу. Однак це також спричинить за собою додаткові витрати, які повинні бути відображені в бізнес-плані нового підприємства. Не варто забувати і про конкурентному середовищі, аналізувати діяльність власної компанії і конкурентів. Рекламні акції допоможуть привернути увагу покупця. Відкриття бізнесу (будь-якого) завжди супроводжується низкою питань, вирішувати які потрібно оперативно.

Поради успішних заводчиків допоможуть починаючому бізнесменові міцно стати на ноги і вирішити проблеми початкових етапів. Бувалі птахівників початківцям радять відкривати ферму з 100-500 штук перепелів. Це дозволяє дати початок гарного старту та налагодити виробництво. Крім того, такий варіант дозволяє знайти ринки збуту і проаналізувати свою роботу і успіхи бізнесу.

Крім того, не варто забувати і про те, що перепеловодство – це праця, причому повністю ручний. Тут не може бути відпусток, лікарняних, свят чи вихідних. Про своєму господарстві треба буде постійно дбати, щоб воно приносило дохід або було беззбитковим. На практиці слід застосовувати всі отримані знання, розробляти власні технології, а також вчитися на своїх помилках.