У будь-якій сучасній квартирі можна нарахувати не менше десятка побутових приладів і техніки. І досить часто хоча б щось з цього набору виходить з ладу і потребує ремонту. З одного боку, малогабаритну техніку можна без проблем доставити в найближчий сервісний центр, проблеми починаються саме з великогабаритними об’єктами – холодильник, пральна і посудомийна машина, телевізор і т. д. Адже перевезення цієї побутової техніки в сервісний центр пов’язана з проблемою завантаження і розвантаження. Тому багато хто воліє замість цього викликати майстра на дім. Саме про цьому бізнесі ми і поговоримо.

З чого починати. Єдине, що вам необхідно для початку бізнесу – це підшукати фахівців, які захочуть працювати на вас, зареєструвати приватний бізнес і закупити необхідний інструмент.

Місце. Весь плюс такого бізнесу полягає в тому, що для офісу вам не потрібно багато місця. Більш того, офіс може представляти із себе вашу квартиру, де ви просто приймаєте дзвінки, далі телефонуйте майстру і він вже виїжджає розбиратися з виниклою проблемою. Іншими словами офіс – це лише юридична адреса і не більше того.

Фахівці. Починати бізнес ви можете і поодинці, особливо в невеликому місті. Проблема в тому, що навряд чи ви зможете розбиратися у всій техніці. Тобто втрачаєте потенційних клієнтів. Адже бізнес, у якому беруть участь відразу кілька фахівців у різних областях, буде користуватися більшою популярністю.

Крім майстрів вам знадобиться диспетчер. Але це функцію можете виконувати або ви самі, або найняті вами фахівці в порядку черговості. Ще одне важливе питання, пов’язані з найнятими працівниками – рівень оплати. Пам’ятайте, що в разі будь-якого спеціаліста розмір їх зарплати повинен залежати від обсягу виконаної роботи. З іншого боку, повинна бути також і незмінна частина окладу.

Гарантія. Гарантія ремонту – головне достоїнство будь-ремонтної служби. Тому не соромтеся її рекламувати. Пам’ятайте, будь-який ремонт повинен мати гарантію не менше 3 місяців. У той же час в договорі ви повинні прописати, що у разі невдалого ремонту ви не повертаєте гроші власнику, а просто ремонтуєте техніку ще раз. І тільки в разі повторного виходу з ладу ви повертаєте гроші. Така обережність допоможе уникнути шахраїв.

Схема роботи. Спочатку потенційний клієнт дзвонить вам і називає вид і модель сломавшейся техніки, а також додаткову інформацію: неприємний запах, звуки або будь-які інші ознаки поломки. Після цього ви, або той, хто буде виконувати обов’язки диспетчера, дзвонить майстру за профілем і дізнається, чи він зможе виправити цю поломку. Якщо відповідь ствердна, то він виїжджає за адресою.

На місці майстер в першу чергу займається діагностикою побутової техніки та виявленням поломки. Як тільки причина несправності знайдена, він повідомляє про неї власнику техніки, а також називає суму ремонту. Якщо власник техніки погоджується на запропоновану суму, то проводиться ремонт і видається гарантія на виконані роботи.

Оплата. Крім основної оплати за ремонт, ви також маєте право стягувати плату за проведення діагностики техніки і виїзд. Робити це чи ні – вирішувати вам. Але в будь-якому випадку, плата за це повинна бути невелика. З іншого боку, якщо ви будете брати гроші за діагностику техніки, то зможете надавати своїм клієнтам додаткову послугу – діагностувати уживану техніку, яку хто-небудь хоче купити.

Найголовніше в будь-якому випадку – вказати в рекламі, що діагностика платна.

Реклама. Кращий спосіб реклами – це листівки та візитки, адресно розкидані по поштовим скринькам. До того ж ви можете співпрацювати з якоюсь будівельною організацією або магазином побутової техніки, поширюючи рекламні проспекти один одного. У підсумку вигода буде і вам, і їм.