Хостели набирають все більшу популярність. Недороге місце, де можна зупинитися під час подорожі – що може бути краще? Особливо для мандрівників, які воліють приходити в готель тільки для того, щоб виспатися і помитися.

Можна сказати, що хостел – це своєрідне гуртожиток для туристів. Іншими словами, на його облаштування піде мало коштів. З іншого боку, при правильній рекламі та ціновій політиці, у хостелу завжди будуть клієнти.

Отже, що ж потрібно, щоб відкрити власний хостел?

Реєстрація. Перше, що вам знадобитися – дозвіл на ведення підприємницької діяльності. Далі – якщо ви вирішили організувати хостел не в окремому приміщенні, а в квартирі, то її спочатку необхідно вивести з житлового фонду згідно з житловим кодексом. Для цього вам потрібно – заяву на виведення приміщення з житлового фонду, план квартири та її технічний опис, план будинку, проект перепланування квартири. Також необхідно, щоб у квартирі дотримувався ряд гігієнічних заходів, а також була хороша звукоізоляція. У тому числі не забувайте і про пожежної безпеки – у кожній кімнаті хостелу повинен бути встановлений пожежний сповіщувач.

Приміщення. Парадокс полягає в тому, що хостел можна організувати навіть у звичайній квартирі. Досить дотримуватися декількох простих вимог. Важливо, щоб у ньому було кілька великих кімнат (або альтернативний варіант – багато маленьких кімнат). В кожну кімнату необхідно поставити максимальну кількість ліжок, але з таким розрахунком, щоб прохід був вільний. Можна використовувати також двох’ярусні ліжка – це заощадить площа і збільшить кількість спальних місць в кімнаті.

В квартирі повинна бути якісна звукоізоляція, щоб проживають в хостелі не заважали зайвим шумом іншим, живуть в будинку.
Крім спальних місць у хостелі повинен бути шафа або комора для речей, ванна з туалетом (тут велику роль відіграє чистота і охайність), душ, а також – кухня. Далі за розподілом санвузлів в хостелі. Вони робляться з розрахунку – 1 раковина на 6 осіб, 1 унітаз – на 12 осіб і 1 душ на 15 осіб. Це найбільш гармонійне поєднання, при якому мешканцям буде зручно, а вам не дуже витратно.

Бажано, щоб у хостелі були передбачені додаткові приміщення для відпочинку – зал з телевізором, бібліотека, балкон. У холі повинні бути передбачені вішалки для верхнього одягу. Також було б бажано, якби біля кожного ліжка стояв окремий світильник. Але, як говориться – це все додаткові дослідження. Самий дешевий хостел може взагалі складатися тільки з санвузла і спальних місць.

Також необхідний сейф – місце, де будуть зберігатися цінні речі, а також документи які проживають в хостелі.

Обслуговування. З цим все ще простіше – обслуговуванням невеликого хостелу може займатися одна людина. Його посаду можна назвати адміністратором. Він займається реєстрацією клієнтів, приймає від них гроші, а також виконує роль прибиральника і, якщо є необхідність – кухаря.

Адміністратор не повинен сам жити в хостелі. Він там знаходиться тільки з 10 ранку до 16 години дня. В цей час він займається прибиранням, прийомом нових клієнтів і випискою старих.

До речі, щоб недобросовісні мешканці не умотались, забравши з собою що-небудь з хостела, необхідно дотримувати наступні правила: – оплата завжди проводиться вперед, документи постояльців, на час проживання – завжди зберігаються у сейфі адміністратора.

Оплата. На відміну від готелів у хостелі плата стягується не за приміщення, а за ліжко-місце. Що стосується ціни, то чим демократичніше вони будуть, тим краще. Намагайтеся зробити їх максимально низькими. Це дозволить вам залучити додаткових клієнтів. Також можете стягувати додаткову плату зі своїх клієнтів за користування інтернетом-телефоном-телевізором-бібліотекою.

Реклама. Найкраще місце для хостелу – це різноманітні привокзальні райони. Там же дуже вигідно розміщувати і його рекламу. Наприклад: “Звідси до нашого хостелу всього 5 хвилин ходьби”. Також, для залучення додаткових клієнтів, можна пропонувати клієнтам безкоштовний Інтернет, супутникове телебачення, велику бібліотеку книг, хороші умови проживання (1 душ на 5 осіб) і т. д. Запам’ятайте, чим більше бонусів ви запропонуєте, тим більше постійних клієнтів у вас буде.