Якщо ви живете в заміському будинку, маєте достатньо просторий ділянку і любов до тварин, то відмінним способом для заробітку грошей може стати тваринництво. Ця ідея для домашнього бізнесу, по праву, вважається одним з найбільш прибуткових напрямків діяльності успішного підприємництва. У даному матеріалі мова піде про розведення великих тварин у домашніх умовах як бізнес, таких як корови, кози, вівці, свині або навіть коні. Зрозуміло, перевагу можна віддати і більш дрібної живності, наприклад, птаха, але про цієї ідеї для домашнього бізнесу розмова йде в інших матеріалах.

Основні особливості бізнесу. Відразу варто відзначити, що тваринництво – це не тільки заробіток на продажу свіжого м’яса, заробляти тут можна і молочної продукції, а також на продажу живності живою вагою. Існує кілька основних галузей, з яких вам потрібно вибрати свою:

• вівчарство;

• розведення свиней;

• корови;

• розведення кіз;

• коні.

Будь-яка з перерахованих вище галузей є досить затребуваним напрямком діяльності, так як молочні продукти, м’ясо або навіть шерсть – мають величезний попит на російському ринку. Але перш ніж приступити до реалізації цієї ідеї, вам потрібно скласти грамотний бізнес-план. Це дозволить вам виключити будь-які ризики, які існують в напрямках такої діяльності.

Багато починаючі бізнесмени вважають, що такий вид діяльності, як тваринництво, вимагає великих фінансових витрат, при цьому капіталовкладення необхідні постійно. Насправді, це думка не зовсім вірна. Так, капіталовкладення потрібні, але при грамотно складений бізнес-проект і точному виконанні всіх його пунктів, ви зможете домогтися швидкого приросту поголів’я. Завдяки цьому, обсяги виробництва істотно збільшаться і без додаткових вкладень коштів.

У споживачів завжди затребуваний якісний товар. Саме з цієї причини у вас ніколи не буде проблем з реалізацією основних видів продукції у такій сфері діяльності, як тваринництво. За останні роки істотно зменшилася кількість фермерських господарств, але це зовсім не говорить про нерентабельність даного напрямку. Навпаки, ви можете зайняти вільне місце на цьому ринку і з часом добитися величезних успіхів. На думку експертів, тваринництво сьогодні – це один з найбільш прибуткових і перспективних напрямків підприємницької діяльності.

Далі, ми з вами коротко розглянемо кожен з напрямків тваринництва в подробицях.

Розведення свиней. Ця сфера домашнього бізнесу вимагає певних капіталовкладень. На початковому етапі дуже багато грошей не потрібно, але і без грошей почати теж не реально. Вам потрібно мінімальний стартовий капітал для того, щоб придбати живність для розведення, облаштувати їх місце для утримання і придбати корм. Помилковим вважається думка тих людей, які думають, що свиням не потрібно особливого догляду і облаштування житла. Це тварина, так само як і будь-яке інше, потребує спеціально облаштованому місці, де йому було б комфортно перебувати.

Місце, де утримуються свині, має бути теплим і сухим, особливо це стосується холодного часу року. Прибирання свинарників повинна проводитися регулярно. Правильно вибрати породу свиней, у відповідності з тією, м’ясо якої найбільш затребуване у вашому регіоні. Продавати готову продукцію (сало, м’ясо і молодих поросят) можна самостійно на ринку або здавати перекупникам. Хороший варіант – укласти договори з торговими точками, кафе та ресторанами. Оскільки попит на таку продукцію великий, у вас неодмінно будуть покупці, але про збуті потрібно подумати ще на етапі планування бізнесу.

Розведення корів. Розведенням корів можна займатися, тільки за умови проживання в сільській місцевості. Це досить перспективна ідея заробітку. Спочатку вам потрібно скласти грамотний бізнес-план. В ньому повинні бути відображені всі вкладення, рентабельність самої ідеї, можлива прибуток і терміни окупності. Варто зазначити, що для ведення такого бізнесу вам буде потрібно зареєструвати індивідуальне підприємництво ще до того, як приступити до організації ферми для корів.

Ще вам потрібно визначитися, в яких цілях буде вестися бізнес. У випадку з коровами, їх може бути 3:

• продаж м’яса;

• продаж молочних продуктів;

• розведення і продаж молодняку.

Найперспективніше працювати відразу у всіх напрямках, але тоді капіталовкладень потрібно в три рази більше. Будувати нову ферму на власній території буде досить затратно і проблематично. Оптимальний варіант – взяти в оренду стару ферму і облаштувати її для утримання корів. Також важливо правильно вибрати породу. Вони різняться в залежності від того, з якою метою ведеться бізнес. Зі збутом готової продукції особливих труднощів не повинно виникнути. Зрозуміло, здавати продукцію оптом простіше, але продавати в роздріб вигідніше.

Точками збуту можуть бути великі торгові точки і ринки, супермаркети, молокозаводи, фірми, які спеціалізуються на продажу виробів з м’яса. А якщо ви самостійно відкриєте м’ясну лавку, то проблем з реалізацією не буде взагалі.

Вівчарство. Ця ідея для бізнесу в домашніх умовах також передбачає постійне проживання сільській місцевості чималий дохід і стабільний прибуток даному випадку ви зможете собі забезпечити, тільки якщо правильно підійдете до реалізації цієї ідеї для втілення бізнес-ідеї вам потрібно:

• скласти бізнес-план;

• зареєструвати бізнес як ТОВ чи індивідуальне підприємництво;

• орендувати землю для облаштування фермерського господарства або облаштувати його на власній ділянці;

• закупити овець і корм для них.

З нуля почати такий бізнес у вас не вийде. Доведеться добре витратитися на облаштування, оренду та купівлю голів. Але на цьому ваші труди не закінчуються. Вівці вимагають постійного догляду, що часом досить затратно в плані часу і сил. Що стосується збуту, то у випадку з вівцями продавати можна не тільки м’ясо, але також і молоко, й вовна. Але тут теж є один нюанс: шерсть і молоко сьогодні на російському ринку цінується невисоко, тому краще віддати перевагу м’ясу.

Розведення кіз. Розведення кіз як бізнес – ідея досить рентабельна і легко реалізовується. Сьогодні високо цінується не тільки м’ясо, але і молоко цих тварин. Якщо ви вирішили розводити кіз, придбайте одну породу, не змішуйте. Від цього безпосередньо залежить якість продукції. У сфері розведення кіз як бізнес – зовсім невелика конкуренція, зате високий попит на продукцію. Тому можна сміливо приступати до реалізації цієї ідеї.

Для утримання великої кількості голів вам потрібно ферма. Її можна побудувати на власній ділянці або орендувати вже готову. Не забувайте про те, що кози, також як і корови і вівці – тварини травоїдні, тому поруч із фермою обов’язково повинен бути луг для вигулу. Подбайте про своєчасному і правильному харчуванні в холодну пору року. Від якості кормів і правильності догляду безпосередньо залежить якість молока у молочних кіз.