Зацікавившись торгівлею на форекс, багато новачків стикаються не тільки з корисною інформацією, але і з величезним числом різних міфів, міфів та відверто недостовірної інформації. Хтось йде відразу, а хто-то, пішовши на поводу у чуток, вирішує ризикнути і втрачає гроші, стаючи ще одним джерелом абсолютно недостовірною, а то й шкідливою для потенційних трейдерів інформації, яка народилася суто особистого негативного досвіду. Основні міфи, які обов’язково потраплять у поле зору людини, що вирішила почати знайомство з форекс ми і розглянемо в даній статті.

Міф перший, самий небезпечний: на біржу потрібно приходити з дуже великою сумою грошей. Невірно. Прибуток, зрозуміло, залежить від кількості інвестованих коштів, однак починати торгівлю з великих сум людині, який не мав раніше подібного досвіду, вкрай небезпечно – шанси на злив депозиту досить великі. Починати потрібно з демо-рахунків, поступово переходячи до невеликих сум у кілька десятків або, максимум, пару сотень доларів при появі перших стабільних успіхів. І лише коли ви твердо станете на ноги і будете щомісяця виходити в стабільний плюс, то можна замислюватися про залучення додаткових коштів.

Інша помилка, схоже за змістом з цим міфом, полягає в тому, що на форексі можна швидко заробити багато грошей. Нібито якщо потрібні саме швидкі та легкі гроші, то вам пряма дорога на біржу. В корені невірно! Вважають таким чином найчастіше втрачають всі кошти, що були на початок торгівлі і нічого не купують. Форекс – це професія, яку слід опановувати певний строк. Хтось отримає першу прибуток через місяць, а кому-то знадобиться рік. Все залежить тільки від вас.

Міф другий, нелогічний: на форексі неможливо заробити, оскільки це обман і розводилово. Прихильникам цієї теорії слід побільше вивчати економіку і звернути увагу на біографію відомих людей, розбагатілих саме завдяки торгівлі на біржі. Якщо такі прізвища як Сорос або Лівермор ні про що не говорять, то краще не робити таких апеляційні та абсурдні заяви. Навіть якщо міркувати логічно – хто кого розводить? Біржа складається з таких же учасників як і ви, а посередниками виступають хіба що брокери. Якщо брати брокерів, як зацікавлених осіб, то їх часто звинувачують в умисному створенні умов для програшу трейдера. Але навіщо? Брокер має відсоток з кожної угоди і йому набагато вигідніше, щоб учасники ринку якомога довше залишалися в плюсі, поповнюючи свої рахунки і набираючи оборот. Цей міф – наслідок небажання вчитися і спроба виправдати власні невдачі.

Міф третій, песимістичний: форекс не замінить основного заробітку. Якщо весь час торгувати на депозиті у 100 доларів – то, звичайно ж, не замінить. Але якщо ви добре засвоїли теорію, навчилися прибутковим стратегій і тактик, а також маєте стабільний плюс 15-20% щомісяця, що заважає вам збільшувати свої оберти і, тим самим, дохід? В один прекрасний момент вам стане ясно, що ще трохи і форекс почне приносити не просто скромний побічний дохід, а зрівняється з вашим основним і потім стане ще вище, ще більше. Пізнавши успіх, головне-подолати страх йти ще вище і не піддатися бажанням здійснювати більш ризиковані операції на великі суми. Нерідко навіть досвідчені трейдери йшли в глибокий мінус, спокусившись на великі ризики та не менш великі прибутки. Стабільність і гарантії краще величезного куша, який може обернутися повним провалом.

Як підсумок хочеться дати пораду не слухати різні міфи, а самостійно пізнавати світ валютної торгівлі. Прийдуть знання, досвід і щире розуміння таких звичайних, здавалося б, речей про форексі.